05.04.2018 15:37

Które ptaki przypominają metalowych wokalistów?

Ornitolog prawdę Ci powie! Badacz wsłuchał się w metalowe piosenki i przypasował do wokali odpowiednie odgłosy ptaków.

Które ptaki przypominają metalowych wokalistów
foto: kadr z wideo

Two Minutes To Late Night to metalowy talk show dla metalowców, który kręci się wokół właśnie metalowego świata. Myśleliście, że tatuowanie basisty Mutoid Man podczas grania koncertu to jedyne szaleństwo, które można było zobaczyć w tym programie?

Teraz twórcy talk show wpadli na pomysł, żeby odwiedzić ornitologa i sprawdzić, czy wokalistów metalowych kapel coś łączy z ptakami. Okazuje się, że naukowiec Tom Stevenson ma naprawdę świetny słuch i znalazł podobieństwa między ćwierkaniem ptaków, a piskami wokalistów.

King Diamond brzmi jak skrzydłoszpon rogaty, wokalista Lamb of God przypomina... łabędzia niemego. Ornitolog opowiedział również o różnych ciekawostkach, m.in. o tym, że ptaki nie puszczają bąków.

Obejrzyjcie w całości to zabawne wideo:

Dla fanów metalowych wokalistów mamy również nagranie piszczącego Roba Halforda przez 5 minut. A tak już całkiem na serio - czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego metalowcy nie zdzierają sobie gardeł? Krzysztof Izdebski z Pacific Voice and Speech Foundation doszedł do ciekawych wniosków, że metalowcy tak naprawdę stosują technikę, która jest naturalna dla małych dzieci.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele