Które utwory Nirvany najbardziej lubi Courtney Love?

Aleksandra Degórska
11.05.2017 12:24
Które utwory Nirvany najbardziej lubi Courtney Love? Fot. LFI / Photoshot / Reporter / East News

Jesteście ciekawi, po które utwory sięga najczęściej Love? Oto 4 numery, które była żona Kurta Cobaina najbardziej sobie ceni.

Poznaliśmy ostatnio historię o tym, jak Courtney Love zniechęcała Nirvanę do wydania „Smells Like Teen Spirit” typując „In Bloom”. Całe szczęście Kurt i kumple z kapeli nie posłuchali jej. Teraz po tylu latach od rozpadu Nirvany Love wytypowała swoje ulubione kawałki zespołu męża i oczywiście zabrakło najsłynniejszego hitu kapeli, który stał się swego rodzaju hymnem generacji X.

Ostatnio Courtney wzięła udział w konwersacji z fanami za pośrednictwem Instagrama. Jedno z pytań dotyczyło właśnie tego, jakie numeru Nirvany była wokalistka Hole lubi najbardziej. Jako pierwszy wytypowała „Heart-Shaped Box” - singiel z trzeciej płyty In Utero z 1993 roku. Swego czasu Courtney wyznała, że utwór dotyczy jej... pochwy. W sumie można teraz zrozumieć, dlaczego wybrała akurat ten kawałek:

Love wspomniała również o kawałku otwierającym płytę „In Utero” zatytułowanym „Serve The Servants” oraz „Frances Farmer Will Have Her Revenge On Seattle” również pochodzącym z tej płyty.

Nie mogło się oczywiście obejść bez wcześniej wspomnianej kompozycji „In Bloom”, która wskoczyła na 28. pozycję listy UK Singles Chart. Do numeru powstały dwa klipy, przy czym ten późniejszy, w którym muzycy parodiują artystów z lat 60. XX został nagrodzony w kategorii Best Alternative Video na MTV Video Music Awards w 1993 roku.

Zatem to właśnie te 4 utwory Courtney lubi najbardziej i chętnie do nich powraca. A Wy po jaką płytę Nirvany sięgacie najczęściej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.