14.03.2017 13:56

Którego utworu Metallica nie chciała nagrać?

Muzycy zostali postawieni przed faktem - trzeba było nagrać jeszcze jeden utwór na płytę „Ride the Lightning” i artyści nie mieli innego wyboru.

Którego utworu Metallica nie chciała nagrać?
foto: Splash News / East News

Wielu fanów kapeli sprzecza się na temat tego, która płyta zespołu jest najlepsza. Jedni twierdzą, że Metallica skończyła się na „Kill 'Em All”, inni wielbią „Master of Puppets”, są też tacy, którzy najbardziej lubią drugi studyjny krążek „Ride the Lightning”.

Album z 1984 roku pojawia się na wielu listach najlepszych metalowych krążków wszech czasów zajmując naprawdę wysoką lokatę. Czy jednak któryś z fanów mógł się spodziewać tego, że jeden z utworów w ogóle pojawił się całkiem przypadkowo na tym krążku?

W jednym z wywiadów James Hetfield wyjaśnił, że numer „Escape” był kompletnie nieplanowanym kawałkiem, który wymusiła tak naprawdę wytwórnia:

"

Przy „Ride the Lightning” po raz pierwszy napisaliśmy utwór w studiu. Pamiętam, że mieliśmy wszystkie kawałki i Lars powiedział: „Chcę, żebyśmy nagrali jeszcze jeden kawałek, potrzebują jeszcze jednego na album” "

Hetfield był zaskoczony, bo wcześniej nie było o tym mowy:

"

Tak więc musieliśmy jakiś stworzyć i to na ostatnią chwilę. „Escape” był jednym z tych kawałków, który napisaliśmy w studiu. "

Numer jednak nie należał do ulubionych utworów zespołu, bowiem zawierał prostszą strukturę i chwytliwy refren w porównaniu do pozostałych kompozycji z tamtego okresu. Numer został wykonany po raz pierwszy na żywo dopiero 10 000 dni później.

Posłuchajcie, jak kawałek zaprezentował się pierwszy raz na koncercie w 2012. Numer został zapowiedziany przez Hetfielda, jako kompozycja, której zespół nigdy nie chciał wykonać na żywo:

„Ride the Lightning” był dużym krokiem do przodu w porównaniu do debiutu i pokazał kierunek, w którym zmierzał zespół. Kolejny „Master of Puppets” wyniósł zespół na sam szczyt i był to przełomowy moment dla thrash metalu, który dotarł do szerszej publiczności.

Który utwór z „Ride the Lightning” jest najlepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield