25.09.2018 12:03

Który album i utwór Led Zeppelin są najlepsze? [SONDA]

Z okazji 50-lecia Led Zeppelin serwis Antyradio.pl postanowił zapytać Was o to, które nagrania zespołu są najlepsze.

Który album i utwór Led Zeppelin są najlepsze? [SONDA]
foto: East News

2018 to rok szczególny dla Led Zeppelin, bowiem to właśnie teraz przypada 50-lecie powstania zespołu. Pierwszy koncert Roberta Planta, Jimmy'ego Page'a, Johna Paula Jonesa i Johna Bonhama odbył się 7 września 1968 roku w Gladsaxe, w Danii, jeszcze pod szyldem The New Yardbirds. Parę miesięcy później muzycy weszli do studia już jako Led Zeppelin, aby nagrać debiutancki album.

Płyty formacji sprzedały się na świecie w blisko 300 mln egzemplarzy i grupa stała się jedną z największych legend rocka i hard rocka oraz wielką inspiracją dla kolejnych generacji muzyków. Z okazji 50. urodzin zespół przyszykował wiele rarytasów - po raz pierwszy grupa opublikowała specjalne wydawnictwo z okazji Record Store Day. W czerwcu 2018 roku ukazała się reedycja albumu „The Song Remains The Same” – jest to nagrana w 1976 roku ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule.

Najlepszy album i najlepszy utwór Led Zeppelin [SONDA]

Serwis Antyradio.pl postanowił również uczcić urodziny legendy i zapytać Was o to, która płyta oraz utwór jest najlepszym w dorobku brytyjskiej formacji. Czekamy na Wasze głosy do 28 września 2018 do godziny 12:00.

led zeppelin sonda
Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin