28.09.2018 15:41

Który album i utwór Led Zeppelin są najlepsze? [WYNIKI SONDY]

Sprawdźcie, jak zagłosowali czytelnicy Antyradio.pl. Wyniki sondy raczej nie zaskoczą fanów Led Zeppelin.

Led Zeppelin 50-lecie grupy
foto: PF1/Cover Images/EAST NEWS

Z okazji 50-lecia zespołu, które przypadło we wrześniu 2018 serwis Antyradio.pl postanowił zapytać czytelników o to, który album oraz piosenka są najlepsze w dorobku Led Zeppelin. Jak się okazało wybór nie jest łatwy, ale wyniki sondy raczej nikogo nie zaskoczą.

Który album i utwór Led Zeppelin są najlepsze? [WYNIKI SONDY]

W głosowaniu na najlepszy album zwyciężył krążek „Led Zeppelin IV”, na którym znalazły się takie hity, jak „Stairway to Heaven”, „Rock and Roll” czy „Black Dog”. Na drugim miejscu uplasowała się płyta „Led Zeppelin II”.

Najlepszy album Led Zeppelin [RANKING]

  1. Led Zeppelin IV - 26%
  2. Led Zeppelin II - 24%
  3. Led Zeppelin - 18%
  4. Led Zeppelin III - 12%
  5. Physical Graffiti - 10%
  6. In Through The Out Door - 4%
  7. Houses of the Holy - 4%
  8. Presence - 2%
led zeppelin płyta

Jaki utwór Led Zeppelin jest najlepszy? Chyba nikogo nie zaskoczy pierwsze miejsce, na którym uplasowała się słynna ballada „Stairway to Heaven”. Na utwór zagłosowało aż 20% osób, zaś na drugim miejscu pojawiły się kawałki „Whole Lotta Love” i „Kashmir”, które zdobyły tyle samo głosów. Trzecie miejsce należy zaś do „Since I've Been Loving You”.

który utwór led zeppelin

27 września 1968 roku Robert Plant, Jimmy Page, John Paul Jones i John Bonham weszli do Olympic Studios w Londynie, by nagrać debiutancką płytę. Produkcją zajął się Jimmy Page. Zarejestrowanie dziewięciu piosenek (w tym kilku coverów), które złożyły się na album „Led Zeppelin I” zajęło muzykom zaledwie 30 godzin.

Płyta uznawana jest za jeden z najwspanialszych debiutów w historii muzyki i zapoczątkowała wielką karierę Led Zeppelin, tylko w USA pokrywając się ośmiokrotnie platyną.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Led Zeppelin