Który utwór AC/DC najbardziej lubi Axl Rose?

Aleksandra Degórska
26.04.2016 10:25
Który utwór AC/DC najbardziej lubi Axl Rose?  Fot. Prince A / London Entertainment / East News

Pewnie niejeden fan zastanawia się, jak będą wyglądać koncerty australijskiej kapeli z wokalistą Guns N' Roses. Który numer AC/DC przypadł Axlowi najbardziej do gustu?

W rockowym świecie ostatnio sporo się dzieje. Nie dość, że Guns N' Roses powrócił w starym składzie, to Axl Rose już niedługo zaprezentuje się w roli wokalisty AC/DC. Do takiej sytuacji doszło w związku ze stanem zdrowia Briana Johnsona. Jednym ten pomysł się podoba i tak jak Alice Cooper uważają, że Rose da sobie radę z repertuarem australijskiego zespołu, inni jak wokalista The Who oceniają tę sytuację dosyć sceptycznie.

Warto zaczekać na pierwsze koncerty supergrupy, by ocenić, czy wokalista da sobie radę z repertuarem AC/DC. Muzyk właśnie poleciał do Europy, żeby poćwiczyć przed rozpoczęciem koncertów z zespołem Angusa Younga. Dziennikarzom udało się spotkać Axla Rose'a na lotnisku w Los Angeles i przeprowadzić krótki wywiad, a jak wiadomo wokalista od lat unikał mediów jak ognia.

Artysta z powodu złamanej nogi poruszał się na... hulajnodze. Jeden z dziennikarzy zapytał wokalistę o ulubiony utwór AC/DC i okazuje się nim być numer „Touch Too Much” z płyty Highway to Hell z 1979 roku. Był to ostatni utwór zespołu, gdzie w roli wokalisty pojawił się Bon Scott, który zmarł w 1980 roku.

Axl wypowiedział się również na temat występów Guns N' Roses podczas festiwalu Coachella 2016, z których jest bardzo zadowolony:

Koncerty były bardzo udane. Publiczność była niesamowita, było bardzo fajnie. Pierwszy występ był dobry, drugi sprawił więcej frajdy.

Dlaczego? Jak się okazało, na ocenę koncertów wpłynęła atmosfera panująca wśród publiczności:

Widzowie jeszcze lepiej reagowali.

Zobaczcie, jak przebiegł ten krótki wywiad:

Wokalista zdradził również, że gips z jego nogi zostanie zdjęty już za kilka tygodni. Axl Rose nabawił się kontuzji podczas koncertu Guns N' Roses w klubie Troubadour. Najprawdopodobniej lewa stopa muzyka ucierpiała, gdy wokalista poślizgnął się na scenie w czasie utworu „Mr. Brownstone”.

Zapewne na pierwszym koncercie AC/DC 7 maja 2016 w Lizbonie Axl będzie jeszcze mieć nogę w gipsie. Kapela będzie promować swój ostatni album zatytułowany „Rock or Bust” z 2014 roku, ale oczywiście widzowie usłyszą również starsze hity. Kto wie, może podczas tych występów kapela wykona również jakieś utwory Guns N' Roses.

A Wy, który utwór AC/DC lubicie najbardziej?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.