Który z metalowych zespołów pracuje najciężej? Naukowcy znają odpowiedź
28.11.2019 13:51
Który z metalowych zespołów pracuje najciężej? Naukowcy znają odpowiedź Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Każdego roku muzycy z całego świata podróżują i ciężko pracują, by spotkać się ze swoimi fanami. Jak się okazuje i w tym zawodzie są prawdziwi pracoholicy, którzy biją koncertowe rekordy.

Badacze z Institute of Contemporary Music Performance (ICMP) przyjrzeli się 100 najlepszym artystom sklasyfikowanym na liście Billboardu z 2018 i 2019 roku. Analizy na podstawie wielu różnych czynników ujawniły, który z muzyków pracuje najciężej.

Który z metalowych zespołów pracuje najciężej?

Biorąc pod uwagę 100 najlepszych artystów Billboardu z 2018 i 2019 roku, ICMP przeanalizowało liczbę koncertów krajowych, liczbę koncertów międzynarodowych, całkowitą liczbę koncertów i liczbę krajów, w których zagrano, aby ujawnić, którzy artyści pracowali najintensywniej w tym roku.
W pierwszej dziesiątce znalazł się tylko jeden metalowy zespół, co może oznacza ze muzycy grający ciężkie odmiany muzyki, nie specjalnie lubią się przepracowywać.

Przeczytaj także

Metallica uplasowała się dopiero na 36 pozycji, Foo Fighters na 39 lat zestawienie zamyka Tool z 97 pozycją.
Metalowymi pracoholikami okazali się muzycy z zespołu Killswitch Engage, który w badanym sezonie zagrali aż 148 koncertów. Wyprzedził ich Lewis Capaldi, Billie Eilish, P!nk, Ed Sheeran i muzyczny weteran Elton John.
Jeśli jesteście ciekawi, ile koncertów zagrały zespoły z pierwszej dziesiątki, prezentujemy dokładną listę:

  1. Lewis Capaldi – 195
  2. Billie Eilish – 184
  3. P!nk – 167
  4. Ed Sheeran – 156
  5. Elton John – 150
  6. Killswitch Engage – 148
  7. Dua Lipa – 137
  8. Khalid 136 –
  9. Shawn Mendes – 134
  10. Portugal. The Man – 132

Artystą z największą liczbą koncertów koncie został Lewis Capaldi, najwięcej podróży odbył Ed Sheeran (do 32 krajów). Dużo podróżował również Elton John, bowiem aż 98% jego koncertów odbyło się poza jego rodzinną wielką Brytanią. Najwięcej koncertów w swoim ojczystym kraju (USA) zagrała Billie Eilish a gatunkiem muzycznym, który najczęściej zmusza muzyków do podróży, okazała się muzyka Pop.

Zobacz również: Ile grupa Guns N' Roses zarobiła od momentu reaktywacji?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.