28.11.2019 13:51

Który z metalowych zespołów pracuje najciężej? Naukowcy znają odpowiedź

Każdego roku muzycy z całego świata podróżują i ciężko pracują, by spotkać się ze swoimi fanami. Jak się okazuje i w tym zawodzie są prawdziwi pracoholicy, którzy biją koncertowe rekordy.

Który z metalowych zespołów pracuje najciężej
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Badacze z Institute of Contemporary Music Performance (ICMP) przyjrzeli się 100 najlepszym artystom sklasyfikowanym na liście Billboardu z 2018 i 2019 roku. Analizy na podstawie wielu różnych czynników ujawniły, który z muzyków pracuje najciężej.

Który z metalowych zespołów pracuje najciężej?

Biorąc pod uwagę 100 najlepszych artystów Billboardu z 2018 i 2019 roku, ICMP przeanalizowało liczbę koncertów krajowych, liczbę koncertów międzynarodowych, całkowitą liczbę koncertów i liczbę krajów, w których zagrano, aby ujawnić, którzy artyści pracowali najintensywniej w tym roku.
W pierwszej dziesiątce znalazł się tylko jeden metalowy zespół, co może oznacza ze muzycy grający ciężkie odmiany muzyki, nie specjalnie lubią się przepracowywać.

Kvelertak
Kvelertak
Przeczytaj także Kvelertak zagra koncert w Polsce w 2020

Metallica uplasowała się dopiero na 36 pozycji, Foo Fighters na 39 lat zestawienie zamyka Tool z 97 pozycją.
Metalowymi pracoholikami okazali się muzycy z zespołu Killswitch Engage, który w badanym sezonie zagrali aż 148 koncertów. Wyprzedził ich Lewis Capaldi, Billie Eilish, P!nk, Ed Sheeran i muzyczny weteran Elton John.
Jeśli jesteście ciekawi, ile koncertów zagrały zespoły z pierwszej dziesiątki, prezentujemy dokładną listę:

  1. Lewis Capaldi – 195
  2. Billie Eilish – 184
  3. P!nk – 167
  4. Ed Sheeran – 156
  5. Elton John – 150
  6. Killswitch Engage – 148
  7. Dua Lipa – 137
  8. Khalid 136 –
  9. Shawn Mendes – 134
  10. Portugal. The Man – 132

Artystą z największą liczbą koncertów koncie został Lewis Capaldi, najwięcej podróży odbył Ed Sheeran (do 32 krajów). Dużo podróżował również Elton John, bowiem aż 98% jego koncertów odbyło się poza jego rodzinną wielką Brytanią. Najwięcej koncertów w swoim ojczystym kraju (USA) zagrała Billie Eilish a gatunkiem muzycznym, który najczęściej zmusza muzyków do podróży, okazała się muzyka Pop.

Zobacz również: Ile grupa Guns N' Roses zarobiła od momentu reaktywacji?

Tagi: Rock News