13.10.2015 15:45

Których wokalistów ceni Bruce Dickinson?

Muzyk Iron Maiden przyznał się do swoich inspiracji. Jakich wokalistów uważa za szczególnie wybitnych?

Których wokalistów ceni Bruce Dickinson?
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Nawet tacy znakomici twórcy mają swoich idoli. Bruce Dickinson przyznał, że są wokaliści, których po dziś dzień szczególnie sobie ceni. Artysta jest fanem Ronniego Jamesa Dio znanego z zespołów RainbowBlack SabbathDio czy Heaven & Hell.

Bruce Dickinson przyznaje się do tego, że drugi krążek kapeli Rainbow wywarł na nim silne wrażenie:

"

Ronnie jest legendą. Kiedy miałem 16 lat słuchałem „Rainbow Rising” i myślałem wtedy: „Kto to jest?! O mój Boże! "

Posłuchajcie, co jeszcze miał do powiedzenia w tej sprawie Dickinson:

Jak się okazuje, nie tylko Dio jest idolem Bruce'a. Również takie zespoły, jak Deep Purple, czy Led Zeppelin przypadły do gustu muzykowi. Artysta chętnie wymienia wokalistów kapel, którzy byli dla niego inspiracją:

"

Wracając do lat 1971-1972, podobał mi się „Made in Japan”, koncertowy album, Deep Purple, Ian Gillan, ta cała atmosfera. Również wczesne rzeczy od Roberta Planta, naprawdę wczesne Led Zeppelin - niewiarygodne. "

Dickinson szczególnie ceni nagrania Led Zeppelin z końcówki lat 60.:

"

Mój ulubiony materiał z tamtej ery - ich występy w duńskiej telewizji na żywo. Wow! To jest kompletnie nieprzerobione, surowe. To było coś zdumiewającego! "

Zobaczcie, jak wyglądał ten koncert:

Bruce Dickinson ostatnio wypowiadał się również na temat młodszych kapel, z którymi Iron Maiden nie zamierza konkurować. Zespół wydał 4 września 2015 roku album „The Book Of Souls”, który promował kawałek Speed Of Light. Wokalista ma nadzieję, że nie będzie to ostatni krążek Iron Maiden. 

Grupa zamierza wybrać się w 2016 roku w trasę koncertową, podczas której Bruce zasiądzie za sterami Boeinga 747-400 Jumbo Jet. 

Co sądzicie o muzycznych inspiracjach Dickinsona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Iron Maiden Bruce Dickinson