Ktoś chce zablokować jubileuszową trasę Decapitated. Zespół wydał oświadczenie

19.07.2021 16:07
Decapitated Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa ludzi wysyła stare artykuły dotyczące oskarżeń Decapitated o gwałt. Muzycy zostali oczyszczeni z zarzutów, ale ktoś postanowił zrobić im czarny PR.

Decapitated zamierza wybrać się w trasę koncertową z okazji 25-lecia zespołu w 2022 roku. Okazuje się jednak, że nie wszystkim pasuje ten pomysł i starają się uprzykrzyć kapeli życie. Zespół postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie.

Polecamy

Ktoś chce zablokować jubileuszową trasę Decapitated. Zespół wydał oświadczenie

Zespół wspomniał o bardzo nieprzyjemnej sytuacji, do której doszło podczas trasy po USA w 2017 roku. Muzycy wówczas zostali oskarżeni o zbiorowy gwałt na fance, na początku 2018 roku zarzuty oddalono. Zespół dowiedział się, że mała grupa ludzi wysyła stare artykuły dotyczące tej sprawy do promotorów i właścicieli klubów w Wielkiej Brytanii, by zniechęcić ich do organizowania koncertów Decapitated w tym kraju.

Zwrócono nam uwagę, że ludzie, którzy nic nie wiedzą o naszej sprawie, ani nie mają z nią, ani z nami żadnego związku, skontaktowała się bezpośrednio z niektórymi z naszych ukochanych miejsc w Wielkiej Brytanii i promotorami trasy, która została ogłoszona na początku tego tygodnia, zawierająca stare artykuły z czasu, gdy zostaliśmy aresztowani, próbując w ten sposób wyrządzić szkody zespołowi i naszym koncertom.

Jednocześnie zespół podkreślił, że oskarżenia o gwałt trzeba traktować poważnie, ale te fałszywe mogą zniszczyć życie niewinnym osobom:

Zdecydowanie wspieramy wszystkie ofiary prawdziwego molestowania, homofobii, rasizmu i potępiamy wszelkie tego typu działania oraz przekonania. Zawsze! W naszym ukochanym środowisku metalowym (i nigdzie indziej) nie ma coś takiego miejsca. Oskarżenia o wszelkiego rodzaju nadużycia powinny być brane poważnie. Molestowanie seksualne zdarza się i jest okropne. Jednak zdarzają się też fałszywe oskarżenia i potrafią one bardzo łatwo i szybko zniszczyć życie, związki oraz kariery.

Przeczytajcie całe oświadczenie zespołu:

Miejmy nadzieję, że grupa ludzi uprzykrzająca życie Decapitated nic nie wskóra. Trasa koncertowa z okazji 25-lecia zespołu ma się rozpocząć 25 stycznia 2022 w Austrii. Nie zabraknie też polskiego koncertu - 26 lutego 2022 Decapitated zagra we Wrocławiu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.