06.06.2019 16:14

Ktoś przygotował utwór Metalliki w stylu Meshuggah. Posłuchajcie efektów

YouTuber Morten Müller przygotował ciekawy cover utworu "Jump In The Fire" w stylu Meshuggah. Jak nieco niedoceniany kawałek Metalliki wypadł w takim wykonaniu?

Meshuggah
foto: kadr z wideo

Metallica to najpopularniejszy zespół metalowy na świecie, więc nikogo nie powinno dziwić, że to własnie James i spółka są częstymi obiektami coverów, przeróbek oraz innych szeroko pojętych śmiesznych filmików. Tym razem Morten Müller z zespołu 1349 przygotował cover "Jump In The Fire" z debiutanckiego albumu "Kill 'Em All". Cały myk polega jednak na tym, że muzyk przerobił utwór tak, by przypominał stylistycznie twórczość Meshuggah. 

Metallica w wersji Meshuggah 

Wideo zostało opublikowane 9 marca 2019 roku i w ciągu niecałych 3 miesięcy zdobyło zaledwie trochę ponad 10 tysięcy wyświetleń. Sam utwór "Jump In The Fire" został uzupełniony o odpowiednio brutalne breakdowny i potężne krzyki oraz growle, a w komentarzach możemy przeczytać, że dzieło Müllera jest "piękne w obrzydzający sposób". Przekonajcie się sami - oto Metallica w stylu zespołu Meshuggah:

Wśród innych dzieł przygotowanych przez Mortena Müller jest między innymi "A New Level" Pantery z albumu "Vulgar Display of Power", a także inne piosenki z debiutanckiego krążka Metalliki. Wszystkie utwory są oczywiście również przerobione na modłę szwedzkich gigantów metalu.

Płyty
Płyty
Przeczytaj także 50 metalowych muzyków wybrało 50 najlepszych albumów ostatnich 50 lat

Metallica w Polsce w 2019 roku

Jeśli chodzi o zaś o samą Metallikę, to legendy metalu pojawią się w Warszawie już 21 sierpnia 2019 roku. Koncert odbędzie się na Stadionie PGE Narodowy. Będą im towarzyszyły zespoły Ghost i Bokassa. 

Jak wam się podoba ta wersja "Jump In The Fire"?

Tagi: Metallica Duperele Meshuggah