Ktoś wreszcie przedstawił Axla Rose'a w pozytywnym świetle?

Jakub Gańko
01.03.2016 11:09
Ktoś wreszcie przedstawił Axla Rose'a w pozytywnym świetle? Fot. Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0 + Bóg Pejnta

Od wielu lat lider Guns N' Roses może liczyć w mediach wyłącznie na krytykę. Gitarzysta DJ Ashba powiedział dla odmiany o nim coś miłego...

„Jest rudy! Nie umie śpiewać! Zdziadział! Przytył! Zaprosił Slasha tylko dla kasy!” - to tylko niektóre z inwektyw, z którymi Axl Rose musi się mierzyć na co dzień (zakładając, że w ogóle czyta artykuły na swój temat). Przyznajemy, też mamy w tym swój drobny udział: czasem zdarzały nam się drobne złośliwości pod jego adresem w kontekście Taco Bell czy wejściówek VIP za 2 500 dolarów...

Cóż, po wydaniu „Chinese Democracy” wokalista musiał się już przyzwyczaić do ciągłych zarzutów i mniejszej lub większej krytyki. Muzycy też nie szczędzili mu ostrych słów: Corey Taylor ma go za dupka, Mike Patton robił paskudne żarty, a brat Slasha nazwał go otwarcie „grubym draniem”. Nie da się ukryć, że Axl Rose - delikatnie mówiąc - nie jest najbardziej lubianą osobą w świecie rocka i metalu.

Może jednak jeszcze nie wszystko stracone. Niegdyś w pozytywnym świetle przedstawił go już wieloletni przyjaciel, Del James. Teraz w podobnym tonie wypowiedział się o nim gitarzysta DJ Ashba. Stwierdził wręcz, że był przez lidera Guns N' Roses traktowany „jak skarb”.

Wiesz co? W Gunsach przeżyłem najlepsze chwile mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny Axlowi. Należy do osób, które obracają się w bardzo wąskim gronie ludzi. Ale miałem na tyle szczęścia, by przez chwilę być częścią tego kręgu.

DJ Ashba został poproszony o zdefiniowanie problemów z Axlem w skali od „1” do „Kanye West”, gdzie „Kanye” miał oznaczać najtrudniejszą w kontaktach osobę, jaka tylko może być. Jak wokalista wypada w porównaniu do amerykańskiego rapera?

Zdarzały się pewne trudności tu i tam. Mam na myśli to, że Axl ma naprawdę nietuzinkowy charakter. Jednak nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Chociaż wiem, że jeśli się z nim zadrze, może się zbliżyć do swojej Kanye'owej strony.

Miejmy nadzieję, że Slash i Duff McKagan nie będą mieli okazji doświadczyć tego oblicza podczas wspólnej trasy Guns N' Roses, która odbędzie się w 2016 roku. Niedawno dowiedzieliśmy się, że do starego składu nie dołączy Izzy Stradlin. Wciąż nie jesteśmy jeszcze pewni, kto zagra u boku trzech muzyków.

DJ Ashba był gitarzystą Guns N' Roses w latach 2009-2015. Zastąpił na tym stanowisku Robina Fincka, który powrócił wówczas na stałe do Nine Inch Nails. W swoim oświadczeniu z 2015 roku dziękował Axlowi za szansę, jaką otrzymał i wyznał, że muzyk był dla niego prawdziwym przyjacielem. Instrumentalista gra obecnie w Sixx: A.M..

Uważacie, że nie taki Axl zły, jakiego się go zwykle maluje?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.