01.03.2016 11:09

Ktoś wreszcie przedstawił Axla Rose'a w pozytywnym świetle?

Od wielu lat lider Guns N' Roses może liczyć w mediach wyłącznie na krytykę. Gitarzysta DJ Ashba powiedział dla odmiany o nim coś miłego...

Ktoś wreszcie przedstawił Axla Rose'a w pozytywnym świetle?
foto: Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0 + Bóg Pejnta

„Jest rudy! Nie umie śpiewać! Zdziadział! Przytył! Zaprosił Slasha tylko dla kasy!” - to tylko niektóre z inwektyw, z którymi Axl Rose musi się mierzyć na co dzień (zakładając, że w ogóle czyta artykuły na swój temat). Przyznajemy, też mamy w tym swój drobny udział: czasem zdarzały nam się drobne złośliwości pod jego adresem w kontekście Taco Bell czy wejściówek VIP za 2 500 dolarów...

Cóż, po wydaniu „Chinese Democracy” wokalista musiał się już przyzwyczaić do ciągłych zarzutów i mniejszej lub większej krytyki. Muzycy też nie szczędzili mu ostrych słów: Corey Taylor ma go za dupka, Mike Patton robił paskudne żarty, a brat Slasha nazwał go otwarcie „grubym draniem”. Nie da się ukryć, że Axl Rose - delikatnie mówiąc - nie jest najbardziej lubianą osobą w świecie rocka i metalu.

Może jednak jeszcze nie wszystko stracone. Niegdyś w pozytywnym świetle przedstawił go już wieloletni przyjaciel, Del James. Teraz w podobnym tonie wypowiedział się o nim gitarzysta DJ Ashba. Stwierdził wręcz, że był przez lidera Guns N' Roses traktowany „jak skarb”.

"

Wiesz co? W Gunsach przeżyłem najlepsze chwile mojego życia. Jestem bardzo wdzięczny Axlowi. Należy do osób, które obracają się w bardzo wąskim gronie ludzi. Ale miałem na tyle szczęścia, by przez chwilę być częścią tego kręgu. "

DJ Ashba został poproszony o zdefiniowanie problemów z Axlem w skali od „1” do „Kanye West”, gdzie „Kanye” miał oznaczać najtrudniejszą w kontaktach osobę, jaka tylko może być. Jak wokalista wypada w porównaniu do amerykańskiego rapera?

"

Zdarzały się pewne trudności tu i tam. Mam na myśli to, że Axl ma naprawdę nietuzinkowy charakter. Jednak nie mogę o nim powiedzieć złego słowa. Chociaż wiem, że jeśli się z nim zadrze, może się zbliżyć do swojej Kanye'owej strony. "

Miejmy nadzieję, że Slash i Duff McKagan nie będą mieli okazji doświadczyć tego oblicza podczas wspólnej trasy Guns N' Roses, która odbędzie się w 2016 roku. Niedawno dowiedzieliśmy się, że do starego składu nie dołączy Izzy Stradlin. Wciąż nie jesteśmy jeszcze pewni, kto zagra u boku trzech muzyków.

DJ Ashba był gitarzystą Guns N' Roses w latach 2009-2015. Zastąpił na tym stanowisku Robina Fincka, który powrócił wówczas na stałe do Nine Inch Nails. W swoim oświadczeniu z 2015 roku dziękował Axlowi za szansę, jaką otrzymał i wyznał, że muzyk był dla niego prawdziwym przyjacielem. Instrumentalista gra obecnie w Sixx: A.M..

Uważacie, że nie taki Axl zły, jakiego się go zwykle maluje?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Guns N Roses DJ Ashba