03.08.2016 14:05

„Kulfon, co z ciebie wyrośnie?” w metalowym wydaniu

Kulfon, Kulfon - co z ciebie wyrośnie? No właśnie, może... metalowiec? Po tej wersji nie mamy już żadnych wątpliwości.

„Kulfon, co z ciebie wyrośnie?” w metalowym wydaniu
foto: kadr z wideo

Żadne z naszych wspomnień dzieciństwa nie może być już bezpieczne... Pamiętacie polski serial dla dzieci „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?” emitowany w ramach „Wieczorynki”? Wydawało się, że przygody żaby Moniki i sympatycznego Kulfona, który przemawiał do nas głosem Mirosława Wieprzewskiego, to najpogodniejsza i najweselsza rzecz pod słońcem.

Wpływy metalu są jednak silne i dosięgną nawet pogodnego bohatera o długim, czerwonym nosie. Może to właśnie w nim tkwił problem i po prostu tym razem wsadził go nie tam gdzie trzeba? Jakby nie patrzeć skończyło się to dla niego dość ostro - żeby nie powiedzieć, że wręcz metalowo...

Wszystkiemu winni są jak zwykle YouTuberzy z kanału Na metalowo, którym nie wystarczyło, że bluźnierczo przerobili dobranockowy szlagier w postaci piosenki z „Gumisiów” i przebój Fasolek. Tym razem musiało oberwać się ciężką gitarą samemu Kulfonowi. Teraz już możemy być pewni, co z niego wyrośnie.

Dziura w najlepszych spodniach okazała się dopiero początkiem kreowania metalowego image'u. Bicie kolegów było zalążkiem agresywnego pogo. Dziś już wiemy, że Kulfon nie skończy jako gruszki na wierzbie ani śliwki na sośnie. Wyrośnie z niego po prostu najprawdziwszy metalowiec.

Przekonajcie się na własne uszy:

Posłuchajcie też, co YouTuberzy zrobili z przebojami nurtu disco polo jak „Bierz co chcesz” Shazzy i „Jesteś szalona” Boys. Muzycy z Na Metalowo przerabiali też szlagiery hip-hopu, biorąc się za takich klasyków jak Liroya i Kaliber 44, czy z nieco nowszych rzeczy: Gang Albanii. Pamiętają też Gabriela Fleszara i wejściówkę z Pokemonów.

A z Was co wyrosło?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele