19.01.2016 17:44

Kult rozpoczął pracę nad 15. studyjnym albumem

To już pewne! Kapela weszła do studia, by rozpocząć nagrywać nowy krążek.

Kult rozpoczął pracę nad 15. studyjnym albumem
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ta informacja na pewno ucieszy pokaźne grono fanów kapeli. Zespół zabrał się właśnie za nagrywanie kolejnej studyjnej płyty, która będzie następcą albumu „Prosto” z 2013 roku. Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących daty premiery, wielbiciele formacji muszą więc jeszcze trochę poczekać.

Skąd takie informacje? Na swoim profilu na Facebooku kapela udostępniła zdjęcia ze studia. Zespół zdradził, że nagrania rozpoczęły się od rejestracji sekcji rytmicznej.

kult

Na fotografiach widzimy członków zespołu - Tomasza Goehsa, Ireneusza Wereńskiego oraz Wojciecha Jabłońskiego, jak również realizatora. Zdjęcia zostały opublikowane w albumie zatytułowanym „Nagrywamy cz.1”, co oznacza, że kapela zamierza dzielić się z fanami fotografiami z pracy w studiu.

Jarosław Ważny, puzonista Kultu, zdradził, że kapela przygotowała 21 nowych utworów oraz dwa covery. Na razie nie wiadomo, czy zespół odrzuci jakieś numery, czy stworzy podwójne wydawnictwo. Grupa ma już ograny cały ten materiał, więc teraz pozostało już tylko dopracować niuanse.

Wytwórnia S. P. Records, pod skrzydłami której jest zespół, również udostępniła zdjęcie objawiając, że kapela weszła do studia:

Tymczasem formacja zaplanowała w ramach trasy Anplakt 2016 szereg koncertów, które rozpoczną się już 4 marca 2016 w Warszawie, a ostatni występ odbędzie się 11 kwietnia w Białymstoku.

Czekacie na nowe nagrania Kultu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kult