09.10.2019 11:21

Kult zagra specjalny koncert charytatywny dla chorej na raka mózgu fanki

Wierna grupa słuchaczy grupy Kult kryjącą się pod nazwą Kult-Turyści zorganizowała koncert idoli na rzecz chorej fanki. 

Kult
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Kult to jeden z najstarszych i najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce, które dalej regularnie koncertują, a grono ich fanów rozszerza się na kolejne pokolenia. Grupa mimo długiej listy osiągnięć, pamięta, że to w dużej mierze dzięki swoim słuchaczom od lat może je odhaczać. Muzycy przy współpracy z fanami zorganizowali specjalny koncert w Tarnowie na rzecz jednej ze swoich wielbicielek, która zachorowała na raka.

Kult zagra dla chorej na raka mózgu fanki

Kult-Turyści to silna grupa fanów Kultu, która jeździ na wszystkie koncerty ulubionego zespołu. Fani pojawiają się nie tylko pod scenami w Polsce, na których gra Kazik z ekipą, ale również nie stronią od wyjazdów za granicę. Jedną z członkiń Kult-Turystów jest Dorota, u której niedawno zdiagnozowano nowotwór. Fanka Kultu cierpi na glejaka - raka mózgu. Znajomi z grupy, z którymi jeździła na koncerty Kultu postanowili jej pomóc. Paweł Ptak, jeden z inicjatorów akcji opowiada:

"

Leczenie Dorotki wymaga ogromnych nakładów finansowych wiec w porozumieniu z managerem Kultu postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny w Tarnowie, gdzie Dorotka mieszka i pracuje w tamtejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. "

Kult
Kult
Przeczytaj także Dokument "Kult.Film" pojawi się w kinach. Kiedy premiera?

Wyjątkowy występ odbędzie się 4 listopada 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Całość kwoty uzyskana ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitacje lekarki tarnowskiego szpitala Doroty Jakus Stogi. Przyjaciele kobiety oraz zespół Kult chcą zebrać fundusze na nowoczesną terapię OPTUNE, która pozwoli fance na walkę z glejakiem.

Bilety na koncert będą dostępne już wkrótce za pośrednictwem między innymi eventim.pl w cenie od 45 złotych.

Kult-Turyści/archiwum prywatne

Zobacz też: Zobacz nagranie z koncertu Kultu na Pol'and'Rock Festival 2019

Tagi: Rock News Kult