14.08.2017 13:08

Kult zapowiedział dwupłytowy album koncertowy

Płyta „Made In Poland” to zapis koncertów Pomarańczowej Trasy Kultu w 2016. Ukaże się na początku września 2017.

Kult zapowiedział dwupłytowy album koncertowy
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Kult ma bogatą dyskografię studyjną, ale jego dorobku są tylko dwie płyty koncertowe. „Tan” z 1989, choć z powodu zamieszczonych tam premierowych utworów jest bardzo ważną pozycją dla prawdziwych fanów grupy, ze względu na słabe brzmienie zniechęcił na długie lata Kazika Staszewskiego do wydawania nagrań live. Zmienił to dopiero album „MTV Unplugged” z 2010, gdzie Kult zaprezentował się w odsłonie „bez prądu”. Płyta okazała się wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym i była zaczątkiem trasy koncertowej Akustik, w którą zespół wyruszy także w 2018 roku.

Nadszedł jednak czas, by uwiecznić na płycie również Kult w jego elektrycznym brzmieniu. Jesienią 2016 zespół rejestrował fragmenty swoich koncertów w ramach Pomarańczowej Trasy. Występy podczas tego corocznego tournee zawsze cechują się wyjątkową atmosferą, ponieważ gromadzą najwierniejszych fanów Kazika i spółki. To dla nich Kult serwuje w setliście zarówno największe przeboje, jak i utwory mało znane, zapomniane i premierowe.

Wszystko to usłyszymy na najnowszym wydawnictwie zespołu, „Made In Poland”. Tytuł, jak i okładka płyty to oczywiście nawiązanie do najsłynniejszego rockowego albumu live wszech czasów, „Made In Japan” Deep Purple. W informacjach prasowych czytamy:

"

KULT "Made in Poland" to podwójny album, stanowiący zapis dźwiękowy koncertów Pomarańczowej Trasy z 2016 roku. Płyta zawiera zarówno utwory, które na stałe gościły w repertuarze podczas tej trasy, jak i prawdziwe perełki, rzadko wykonywane przez zespół. "

Płyta będzie dostępna w sprzedaży na początku września 2017. Już teraz można zamawiać ją na stronie wydawcy, SP Records.

Tracklista:

CD1

1. Jeśli będziesz tam 

2. Ballada o dwóch siostrach

3. Gdy nie ma dzieci  

4. Układ zamknięty  

5. Maria ma syna  

6. Dwururka 

7. Parada wspomnień

8. Lewe lewe loff  

9. Mój mąż 

10. Madryt 

11. 1932 Berlin

12. Arahja

13. Wróci wiosna baronowo

14. Prosto

15. Inżynierowie z Petrobudowy

16. Baranek a nad nią motylek

CD2

1. Celina-opowieść płocka

2. Wstyd

3. Nie zwracaj uwagi

4. Czarne słońca

5. Twoje słowo jest prawdą

6. Śmierć poety

7. Na całym świecie źle się dzieje,koledzy

8. Hej czy nie wiecie

9. Patrz

10. Niejeden

11.Do Ani mojej żony

12. Apokalipsa

13. Mieszkam w Polsce

14. Konsument

15. Po co wolność

16. Krew boga 

17. Totalna stabilizacja 

18. Sowieci 

Kolejna okazja do spotkania z zespołem Kult już tej jesieni. Trasa Pomarańczowa 2017 startuje 22 września w Dublinie. Pierwszy jej koncert w Polsce 8 października w Łodzi. Kult wystąpi w 12 miastach Polski, a także w Irlandii, Anglii i Holandii. Antyradio.pl objęło patronatem koncert w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie 22 października 2017. Ostatnim jak na razie wydawnictwem zespołu jest studyjny album „Wstyd”, który ukazał się 14 października 2016.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Kult Kazik Staszewski