15.03.2017 16:14

Kultowe okładki płyt „walczą na śmierć i życie”

Postacie ze słynnych okładek ożyły i rozpoczęły jedną wielką rzeźnię. Kto wygrał tę walkę?

Kultowe okładki płyt „walczą na śmierć i życie”
foto: kadr z wideo

Są takie okładki płyt, które mają status kultowych i zna je dosłownie każdy. Często pojawiają się jako nadruki na bluzach czy na kubkach. Niektóre ujęcia, jak np. to z „Abbey Road” stało się na tyle popularne, że wielu artystów chętnie powiela ten motyw.

A co gdyby postacie z krążków ożyły i zaczęły walczyć na śmierć i życie, żeby udowodnić, że właśnie ta okładka jest najlepsza? Obrazy z krążków Roxy Music, Scorpions, King Crimson, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Pink Floyd, Rush, AC/DC, Depeche Mode.

Teraz wyobraźcie sobie, że Ozzy odgryza głowę muzykowi Weezer czy granat z „American Idiot” roznosi „The Wall”. To tylko część szaleństwa, które dzieje się w tym wideo:

Kreatywność muzycznych fanatyków nie przestaje nas zadziwiać. Jeśli takie nietypowe podejście do znanych okładek płyt przypadło Wam do gustu, polecamy również 30 znanych okładek z postaciami z „Gwiezdnych wojen”, gdzie Han Solo zastąpił Davida Bowiego, Boba Fett natomiast Joan Jett.

Ale to jeszcze nie wszystko! Co powiecie na okładki albumów stworzone ze... skarpet? Nie jest to najbardziej absurdalny pomysł, bowiem inny twórca postanowił zaprezentować okładki w brzydkiej wersji.

Jak podoba się Wam taki pomysł przedstawienia okładek płyt?

Bluzy rozpinane męskie - na jaką okazję?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele