02.01.2017 14:22

Kup dom Kirka Hammetta za 16 milionów dolarów

Zapewne niejeden fan może wiele poświęcić dla swojej ulubionej kapeli. Jednak niewielu stać, żeby kupić dom, w którym mieszkał gitarzysta Metalliki. Czy posiadłość jest warta takiej kwoty?

Kup dom Kirka Hammetta za 16 milionów dolarów
foto: kadr z wideo; face to face / Reporter / Reporter / East News

Chyba każdy marzy o własnym mieszkaniu czy domu, najlepiej położonym w jakimś malowniczym miejscu i z dobrym dojazdem. Marzyć można do woli, a o nieruchomości, którą sprzedaje Kirk Hammett można rzeczywiście tylko pomarzyć.

Oczywiście cena 16 milionów dolarów nie bierze się znikąd - nie dość, że posiadłość położona jest w prestiżowej dzielnicy Sea Cliff w San Francisco w stanie Kalifornia to jego właścicielem był sam Kirk Hammett. Już sam fakt, że w budynku mieszkał gitarzysta Metalliki powoduje, że cena nieruchomości znacznie wzrosła. Jeszcze w 2010 roku sprzedano ją za 8 milionów dolarów, natomiast w 2003 budynek wyceniono na 3,1 milionów dolarów.

Trzypiętrowy dom z 1926 roku utrzymany jest w hiszpańskim kolonialnym stylu i składa się z 4 sypialni oraz takiej samej ilości łazienek.

Zobaczcie, jak prezentuje się ta nieruchomość:

Dzięki takiej wycenie budynek jest 4. najdroższym domem w tym mieście. Oprócz gniazdka Hammetta pod młotek idą inne dwa domy, które należą do tego samego dewelopera i również są jednymi z najdroższych budynków w mieście.

Jeżeli ktoś chciałby zostać właścicielem domu, w którym dotychczas mieszkał jakiś znany muzyk, to co chwila pojawiają się kolejne oferty. Pod młotek poszły już domy m.in. Franka Zappy, Bruce'a Springsteena, Prince’a, Trenta Reznora czy Dave’a Mustaine’a.

Chcielibyście mieszkać w domu Kirka Hammetta?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Kirk Hammett