23.07.2015 09:41

Kup gitary Jeffa Hannemana ze Slayera

Zmarły gitarzysta Slayera, Jeff Hanneman, zostawił po sobie swoje instrumenty, które trafiły na aukcję internetową. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze mają zostać przekazane amerykańskim weteranom.

Kup gitary Jeffa Hannemana ze Slayera
foto: ebay.com

Na licytację trafiły trzy instrumenty z prywatnej kolekcji Jeffa - dwa marki ESP Guitars i jeden B.C. Richa. Zmarły w 2013 roku gitarzysta grał na każdym z nich na różnych trasach koncertowych Slayera i podczas sesji nagraniowych płyt. Co więcej na sprzedaż trafiły nie tylko same sześciostrunowce. Zostały do nich dołączone również metalowe futerały.

Aukcje kończą się wraz z datą 31 lipca 2015 roku (oprócz tej z gitarą „Raiders”, która zostanie zakończona 1 sierpnia 2015). Na dany moment cena każdego z przedmiotów wynosi 12 tys. dolarów. Wydaje nam się jednak, że kwota może jeszcze podskoczyć wysoko w górę.

W końcu nie na co dzień można dostać gitary „Raiders” z 2008 roku, „Killer” z okresu płyty „Christ Illusion” oraz czarnego B.C. Richa Hannemana. Zobaczcie jak prezentują się gitary. Może ktoś się skusi?

Na wypadek, gdyby ktoś się obawiał, że to jeden wielki przekręt, to do instrumentów dołączane są certyfikaty potwierdzające ich autentyczność. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji Wounded Warrior Project zajmującej się wspieraniem żołnierzy, którzy zakończyli swoją służbę z powodu odniesionych ran.

Wkrótce na aukcji ma się pojawić jeszcze jeden instrument Jeffa marki ESP z 1998 roku, czyli z okresu płyty „Diabolus in Musica”. Gitara pojawiła się w klipie do „Bloodline”.

Na nowej płycie Slayera, „Repentless”, znajdzie się utwór skomponowany przez zmarłego gitarzystę, będzie się nazywać „Piano Wire”, a jego tekst ma mówić o Niemcach wieszających ludzi na strunach od pianina.

Pogralibyście w domowym zaciszu na gitarze niegdyś należącej do Hannemana?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Slayer Jeff Hanneman