Kup maseczki z ulubionym zespołem. Muzycy przeznaczą dochód na walkę z COVID-19

27.04.2020 13:58
Mick Jagger|undefined Fot. Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

Kolejni muzycy znaleźli sposób na wsparcie walki z pandemią koronawirusa. Kupując maseczkę ochronną z logiem ulubionej kapeli, fani mogą pomóc nie tylko sobie.

Trwa pandemia koronawirusa, która odbiła się w mniejszym lub większym stopniu na każdym z nas. To bardzo trudny czas dla branży muzycznej i koncertowej. Granie na żywo jest aktualnie prawie niemożliwe, a wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie zmieni się jeszcze przez długie miesiące.

Maseczki ochronne z ulubionym zespołem wspierają walkę z COVID-19

Jednak muzycy nie tracą nadziei, dają występy online, tworzą specjalny merch, aby przetrwać kryzys, kontaktują się z fanami online i dodają sobie i wielbicielom otuchy w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Mimo niekorzystnych zmian, gwiazdy starają się też pomagać i wspierać Światową Organizację Zdrowia i inne placówki, które walczą z pandemią. Koncert zorganizowany przez Lady Gagę oraz WHO zebrał około 130 milionów dolarów na walkę z koronawirusem.

Przeczytaj także

Kolejne przedsięwzięcie muzyczne pewnie nie przyniesie aż takich zysków, jednak również zasługuje na pochwałę. W sieci pojawiła się możliwość zakupu maseczek z logiem ulubionej kapeli rockowej. Stonesi, Dorsi, Queen, Black Sabbath i inni zrzekli się zysków ze sprzedaży sprzętu ochronnego. Zarobione pieniądze trafią do WHO oraz fundacji MusiCares - obie organizacje wykorzystają budżet na walkę z COVID-19.

W ofercie znajdziemy opakowanie 3 maseczek inspirowanych grupą The Doors. Jedna z nich nawiązuje do "Strange Days" z 67 roku, jednak wpisuje się w aktualną sytuację. Chętni mogą także kupić maski z najsłynniejszym rockowym językiem na świecie - symbolem The Rolling Stones. Black Sabbath zaoferowało z kolei fioletowy print z czasów "Master of Reality". Maseczki sprzedaje też Pantera oraz Queen.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.