Kup stare trampki, gitary i szlafrok od Pantery!

Magda Słomka
15.04.2015 14:08
Kup stare trampki, gitary i szlafrok od Pantery! Fot. backstageauctions.com + Miszcz Pejnta

Rex Brown, były gitarzysta Pantery i obecny członek Kill Devil Hill wystawi na aukcję rzeczy, których używał w czasach grania z Dimebagiem. Co jeszcze wylicytujemy?

Backstage Auctions, czyli internetowy dom aukcyjny specjalizujący się w sprzedaży rock’n’rollowych pamiątek wystawi na licytację osobiste rzeczy Rexa związane z zespołem Pantera.

Co ciekawego będziemy mogli kupić? Między innymi: pierwszy bas Rexa, Ibanez RS-824 Roadster Bass z 1981 roku, którego muzyk używał w początkowych latach istnienia kapeli czy gitary, które towarzyszyły Brownowi podczas tras koncertowych i te, na których nagrano klasyczne albumu zespołu. Na aukcji znajdziemy też bas z 1996 roku - Stuart Spector Design LTD NS-5 #170 używany na ostatnim tournee Pantery, a także wiele innych gitar, które mogliśmy oglądać w teledyskach.

To nie wszystko! Jeśli marzycie o starych Conversach muzyka, nie przeliczycie się! Oprócz instrumentów, na aukcji można też znaleźć kilka par butów basisty, przepocone koszulki (być może wyprane) używane na koncertach, szlafrok, kurtki, kostki, struny, plakaty i nagrody.

backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com
backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com
backstageauctions.com Fot. backstageauctions.com

Założyciel firmy Backstage Auctions, Jacques van Gool, jest zadowolony z całego przedsięwzięcia.

Nigdy wcześniej żaden z członków zespołu nie oferował na jednej aukcji tylu pamiątek dotyczących Pantery. To będzie bardzo ekscytujące wydarzenie i jesteśmy zaszczyceni, że Rex wybrał właśnie nas do współpracy.

Rex zgromadził wiele instrumentów i szpargałów w trakcie ponad 20-letniej działalności w kapeli. Odkąd muzyk powrócił z finałowej trasy zespołu, która odbyła się w 2001 roku, większość rzeczy była umieszczona w przechowalni. Po czternastu latach Brown stwierdził, że istnieje lepsze przeznaczenie dla tych cennych pamiątek.

Przyjrzałem się całemu swojemu staremu sprzętowi. Zdałem sobie sprawę, że mnóstwo gitar basowych, wzmacniaczy, pokrowców i innych wspaniałych rzeczy po prostu niepotrzebnie zbiera kurz. Myślę, że zamiast w tym miejscu, powinny znajdować się w rękach fanów, którzy z przyjemnością przejęliby kawałek historii naszego zespołu. Wszystkie wspomnienia o kapeli są w moim sercu i duszy. Oczywiście zachowam dla siebie kilka rzeczy, które były dla mnie szczególnie ważne. To właśnie jest czas, by przekazać pamiątki do opieki następnym pokoleniom.

Pojawiają się głosy o bankructwie muzyka i o tym, że chce wzbogacić się dzięki dawnej sławie. Artysta broni się jednak argumentem dotyczącym dobra fanów i ich satysfakcji z posiadania nietypowych gadżetów.

Rex komantarz

Wyjątkowa aukcja zostanie przeprowadzona pomiędzy 18 a 26 kwietnia 2015 roku na stronie internetowej Backstageauctions.

Szlafroki męskie - największe trendy

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.