03.11.2015 09:44

Kup sweter i włosy Kurta Cobaina

Jesteśmy w samym środku jesieni, a za pasem już zimowe wieczory. Trzeba zadbać o ciepłą odzież, a za taką może posłużyć sweter Kurta Cobaina, który jest do kupienia na aukcji. Do kompletu także kosmyk włosów lidera Nirvany.

Kup sweter i włosy Kurta Cobaina
foto: kadr z wideo

Słynny koncert legendy grunge'u z serii MTV Unplugged przeszedł do historii. Podobnie też ikoniczny stał się kardigan, który na tym występie miał na sobie wokalista. Będzie go można zacząć licytować 7 listopada 2015 roku na aukcji Julien's Live. Szacuje się, że całkowity koszt przedmiotu będzie wynosić prawdopodobnie ok. 60 tys. dolarów, zaś za cenę wywoławczą ustanowiono 20 tys. dolarów.

Sweter jest opisywany jako:

"

Zielony kardigan noszony przez Kurta Cobaina podczas występu Nirvany na MTV Unplugged w 1993 roku. Został wykonany z mieszanki akrylu, moheru i lycry, posiada pięć guzików (jeden odpadł), dwie kieszenie, wypaloną dziurę i przybrudzenie na prawej kieszeni średniej wielkości. Ubranie zostało uzyskane od bliskiego znajomego rodziny Kurta Cobaina. Zwycięzcy zostanie wręczony również certyfikat autentyczności. "

Zobaczcie jak wygląda sweter Kurta Cobaina, który może być Wasz za jedyne kilkadziesiąt tysięcy dolarów:

kardigan

To nie jedyna rzecz związana z liderem Nirvany, którą będzie można zdobyć na aukcji Julien's Live. Trafi tam także pukiel włosów muzyka. Pierwotnie Courtney Love ofiarowała go Dame'owi Darcy'emu, twórcy komiksów i lalek, któremu zleciła wykonanie zabawki dla swojej córki, Frances. Kosmyk włosów o długości ok. 25 cm, który trafił na aukcję, to materiał, który pozostał z tworzenia lalki.

Cena wywoławcza to 4 tys. dolarów. Szacuje się, że całkowity koszt zdobycia pukla włosów Cobaina będzie wynosił od 8 do 10 tys. dolarów. Warto?

cobain-hair

Na aukcję trafią również rzeczy związane z zespołem The Beatles. Akustyczny Gibson J-160E należący do Johna Lennona, na którym skomponowane zostały utwory: „Love Me Do” czy „Please Please Me”. To, że instrument należał do Lennona odkryto dopiero w 2008 roku - jego cena wywoławcza to 300 tys. dolarów.

Można także wylicytować bęben basowy z zestawu perkusyjnego Ringo Starra, który pojawił się w 1964 roku w programie „The Ed Sullivan Show”. Wykorzystano go również podczas pierwszej trasy The Beatles po Stanach Zjednoczonych. Cena będzie wynosić ok. 800 tys. dolarów.

Na aukcje trafiają różne rarytasy. Można już było zdobyć gitary Jeffa Hannemana ze Slayera, pierwszy kontrakt The Beatles, rzeczy Elvisa Presleya, ale pod młotek idą też domy gwiazd, m.in. ten Kurta Cobaina w Aberdeen, Prince’a z filmu „Purple Rain”, luksusowa posiadłość Trenta Reznora, dom Dave’a Mustaine’a w San Diego czy mieszkanie Iana Curtisa, gdzie muzyk popełnił samobójstwo.

Chcielibyście mieć w szafie kardigan należący do Kurta Cobaina?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Kurt Cobain Nirvana