09.11.2015 12:08

Kurtyna spadła na Dave’a Grohla

A mogła zabić...! Spokojnie, wokaliście Foo Fighters na szczęście nic się nie stało, jednak fani uczestniczący w koncercie w Amsterdamie na chwilę wstrzymali oddech...

Kurtyna spadła na Dave’a Grohla
foto: kadr z wideo

Foo Fighters 9 listopada 2015 roku wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Oczywiście życzymy wokaliście zdrowia po wsze czasy, jednakże bardzo nie chcielibyśmy, by cokolwiek stanęło na przeszkodzie muzykowi w zagraniu koncertu w Polsce.

Jak wiadomo nie od dziś, szczęście opuściło muzyka w czerwcu 2015 roku, gdy spadł ze sceny w trakcie koncertu łamiąc nogę. Dave Grohl to bohater – mimo cierpienia muzyk dokończył występ już z kończyną w gipsie.

5 listopada 2015 roku zespół Foo Fighters gościł w Amsterdamie. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem... Rozpoczynając koncert utworem „Everlong”, jak to zazwyczaj na koncertach Foo Fighters bywa, kurtyna miała stopniowo opadać ukazując oblicza muzyków. Kawał materiału zatrzymał się jednak na okazałym tronie Grohla, który został stworzony, gdy muzyk był pod silnym działaniem leków, i na niego spadł.

Kapela była zmuszona przerwać koncert, a Dave skomentował całą sprawę...

"

Czasami rzeczy rozpieprzają się tak, że dzięki temu pamiętasz jakiś koncert do końca życia. "

Zobaczcie, jak wyglądał „szmaciany atak” na Grohla.

Miszcz Pejnta też tam był... Jak zdarzenie wyglądało z jego perspektywy?

foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Miejmy nadzieję, że Grohl będzie uważać na siebie na tyle, byśmy znowu nie musieli czekać na koncert Foo Fighters prawie 19 lat... Przypomnijmy, że kapela wystąpiła w Polsce po raz pierwszy w 1996 roku w Sopocie, zaledwie rok po wydaniu debiutanckiego krążka. Wokalista porównał polskie miasto do... Seattle.

Paręnaście lat później Dave Grohl w wywiadzie z Piotrem „Makakiem” Szarłackim zapowiedział, że wystąpi w naszym kraju w lecie 2015 roku. Listopad zalicza się już raczej do jesieni, ale co tam kilkumiesięczny poślizg, jeśli niecierpliwimy się już prawie 20 lat...

Dave, dbaj o siebie!

Magda Słomka
Tagi: Duperele Dave Grohl Foo Fighters