14.12.2016 13:46

„La Isla Bonita” w metalowym wykonaniu gitarzysty Madonny

Monte Pittman, wieloletni gitarzysta Madonny pokazał ostatnio, że nieobce mu są także cięższe gatunki muzyki. Instrumentalista wykonał utwór „La Isla Bonita” w metalowej wersji, nie zapominając nawet o widowiskowym solo.

„La Isla Bonita” w metalowym wykonaniu gitarzysty Madonny
foto: kadr z wideo + Hrabia pejnta

Wśród repertuaru Królowej popu znajdziemy wiele ponadczasowych przebojów, których w odpowiednich sytuacjach (np. łóżkowych) bez wstydu mogą słuchać nawet najtwardsi metale. Któż nie zna takich nieśmiertelnych szlagierów, jak „Like a Prayer”, „Like a Virgin”, czy „Ray of Light”, za klip do którego artystka zgarnęła nagrodę Grammy za najlepszy teledysk?

Wśród fanów metalu, pośród których znajdziemy niemało osób wrażliwych głęboko skrywających emocje, faworytem od lat pozostaje zwiewny, refleksyjny „Frozen”, w którym gwiazda swoim oziębłym głosem opowiada romantyczną historię.

Po drugiej przebojowej barykady stoją wcześniejsze, bardziej popowe - w klasycznym rozumieniu - piosenki o miłości z albumu „True Blue”, który wokalistka zadedykowała swemu ówczesnemu mężowi, Seanowi Pennowi. Na krążku tym znalazł się nie tylko utwór tytułowy, ale również słynne „Papa Don't Preach” oraz „La Isla Bonita”, pierwszy utwór, w którym Madonna wykorzystała motywy muzyki latynoskiej. Kawałek ten stał się wielkim hitem na całym świecie i do dziś pozostaje jednym z najczęściej granych utworów Królowej popu w radio.

Zdefiniowanie tego utworu jako inspirowanego muzyką latynoską może odstraszać niektórych słuchaczy, jednak mamy dla Was wersję, która może zachwycić fanów metalowych popisów na gitarze. Utwór „La Isla Bonita” w metalowej wersji, wymagającej niebywałej szybkości palców, zaprezentował nie kto inny, a sam gitarzysta Madonny, Monte Pittman.

Muzyk towarzyszy gwieździe na scenie i w studio już od 2000 roku. Oprócz udziału w projekcie Madonny, Monte grał także między innymi w metalowym zespole Prong, który zarówno Jonathan Davis z Korna, jak i Trent Reznor z Nine Inch Nails wskazują jako jedną z najważniejszych inspiracji.

Posłuchajcie metalowego „La Isla Bonita” z lekką dozą improwizacji i ogromnym kopem:

Podoba Wam się metalowa wersja „La Isla Bonita”, ale chcielibyście sami nagrywać takie rzeczy? Nic prostszego. Okazuje się, że Monte Pittman jest nauczycielem gry na gitarze i udziela lekcji przez Internet. Po uiszczeniu opłaty, zapewne odpowiednio wysokiej, biorąc pod uwagę format muzyka, możemy stać się uczniami gitarzysty Madonny.

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele