09.02.2017 11:22

Lady Gaga: Metallica jest teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek

Wokalistka opowiedziała o kulisach tego, jak doszło do pomysłu jej współpracy z zespołem Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha.

Lady Gaga: Metallica jest teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek
foto: AFP / East News + Greg Allen / Invision / AP / Fotolink / East News

Występ Lady Gagi na gali Super Bowl 2017 zszokował wszystkich - włącznie z tak niespodziewanym widzem jak Scott Ian z Anthrax. Gitarzysta aż zaproponował gwieździe pop współpracę przy metalowym albumie - chwilę potem okazało się jednak, że inna kapela z Wielkiej Czwórki Thrash Metalu ubiegła go w tych chęciach.

Z wokalistką wystąpi bowiem na jednej scenie Metallica - i to już wkrótce, bo 12 lutego 2017 roku na rozdaniu nagród Grammy. Jak w ogóle doszło do tego nietypowego pomysłu? Autorka „Bad Romance” wyjawiła, że w sprawę nieświadomie zamieszany był znany aktor...

"

Pomysł na ten wspólny występ wpadł nam do głowy, gdy spotkaliśmy się w domu Bradleya Coopera z Larsem Ulrichem. To niesamowity muzyk. "

Jak widać szacunek do swojej twórczości i chęć połączenia sił była w tym przypadku obustronna. Lady Gaga zresztą nie szczędziła pochwał pod adresem Metalliki. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do obecnej formy zespołu po wydaniu płyty „Hardwired... To Self-Destruct”, wokalistka bardzo chętnie je rozwieje.

"

Muszę wam coś jeszcze powiedzieć. Byłam na koncercie Metalliki. To znaczy, byłam już na nich kilka razy, ale wybrałam się niedawno. I przyznam wam, że to, co zobaczyłam... Ci kolesie są teraz w lepszej formie niż kiedykolwiek wcześniej. "

Cóż, fani Jamesa Hetfielda i spółki, którzy mają jeszcze w pamięci choćby występy z lat osiemdziesiątych, pewnie mogliby mieć odmienne zdanie, ale rozumiemy przesłanie. Jeśli wierzyć Lady Gadze, wciąż warto zobaczyć Metallikę na żywo. Tym bardziej liczymy na to, że zespół prędzej czy później odwiedzi Polskę.

Na razie zaś czekamy na jego wspólny występ u boku Lady Gagi. Nie zapominajmy, że to nie pierwszy raz, kiedy wokalistka zbliżyła się do świata metalu. Już kiedyś deklarowała się jako „nowe Iron Maiden”, a i Bruce Dickinson był pod wrażeniem jej twórczości. Oprócz Scotta Iana do współpracy zapraszał ją też Rob Halford, na razie jednak ubiegło go U2.

Czego spodziewacie się po koncercie Metalliki z Lady Gagą?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Metallica