28.08.2017 13:16

Lady Gaga dała czadu z Metalliką na próbie przed Grammy

Od razu widać, że gwiazda popu doskonale się czuje w towarzystwie legendy thrash metalu.

Lady Gaga dała czadu z Metalliką na próbie przed Grammy
foto: kadr z wideo

Muzycy Metalliki są w bardzo komfortowej sytuacji. Z jednej strony są ikoną dla metalowców, którzy wciąż wielbią ich za takie albumy, jak „Ride The Lightning” czy „Master Of Puppets”. Z drugiej strony, co najmniej od czasu „Czarnego Albumu” są gwiazdą mainstreamu i ich kawałki w rodzaju „Nothing Else Matters” bez trudu usłyszeć można w popowych rozgłośniach radiowych. Chcąc nie chcąc, Metallica należy i do świata rocka, i do świata popu. I w obu świetnie się odnajduje.

James Hetfield i paczka mają wielu przyjaciół po „popowej stronie mocy”. W tym tych z najwyższej półki – Lady Gaga to jedna z największych gwiazd muzyki na świecie. Wspólny występ piosenkarki z Metalliką na gali rozdania nagród Grammy 12 lutego 2017 był ogromnym wydarzeniem w muzycznym świecie. Choć występ nie obył się bez wpadki – James przez większość koncertu śpiewał do wyłączonego mikrofonu – to obie strony były bardzo zadowolone z szansy tego wyjątkowego spotkania dwóch światów. Lars Ulrich przyznał, że chciałby nawet, by Lady Gaga dołączyła do Metalliki na stałe!

Doskonała atmosfera panowała na próbach przed koncertem. Metallica opublikowała właśnie filmik z ujęciami z sali prób, gdzie możemy podejrzeć zespół od kuchni i przekonać się, że Lady Gaga naprawdę ma duszę metalówy:

Tym, którzy są zaskoczeni rockowym pazurem Gagi warto przypomnieć, że Stefani Germanotta zaczynała karierę właśnie od rocka, a do dziś jest wielką fanką heavy metalu. Gwiazda popu uwielbia Iron Maiden, a wśród miłośników jej twórczości są nawet Bruce Dickinson i Rob Halford.

Czy Lady Gaga sprawdziłaby się w roli piątego członka Metalliki?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Metallica James Hetfield Lady Gaga