07.02.2017 15:49

Lady Gaga wystąpi z Metallicą na Grammy 2017

Sporo metalowych twórców zachwyca się artystką i oto nadarzy się okazja, żeby zobaczyć czy Lady Gaga daje sobie radę w metalowym repertuarze.

Lady Gaga wystąpi z Metallicą na Grammy 2017
foto: IBL / REX / Shutterstock / EAST NEWS; PG / Splash News / EAST NEWS

Metallica już wcześniej zapowiedziała, że szykuje niezłą niespodziankę podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy 2017. Zespół otrzymał nominację w kategorii Best Rock Song i 12 lutego 2017 roku poznamy zwycięzców.

Tymczasem Lady Gaga narobiła szumu podczas swojego koncertu na Super Bowl i sam Scott Ian był pozytywnie zaskoczony występem diwy i zachęca ją do nagrania metalowego krążka. W sumie już Rob Halford zachwycał się wokalistką i najwidoczniej Metallica również polubiła artystkę, bo wystąpi z nią razem na ceremonii Grammy 2017.

Skąd to wiadomo? Oto fragment telewizyjnego spotu, w którym ogłoszono gwiazdy tego wydarzenia:

Ciekawe jaki repertuar wykonają artyści i co na to fani metalu, czy przełkną jakoś fakt, że diwa popu pojawi się obok Metalliki? Artystka zaczynała swoją karierę od bardziej rockowego repertuaru, a jej pseudonim wiąże się z utworem zespołu Queen „Radio Gaga”. Co więcej piosenkarka często wspomina o rockowych twórcach, którymi się inspirowała, jak chociażby o Davidzie Bowiem. Czy zatem Lady Gaga da sobie radę z agresywniejszym repertuarem?

Zresztą posłuchajcie, jak brzmi w numerze Led Zeppelin:

Niektórzy pewnie się zastanawiają czy Lady Gaga przejmie obowiązki Jamesa Hetfielda, który 3 lutego 2017 ze względu na problemy zdrowotne był zmuszony przerwać występ w Kopenhadze, zaś koncert zaplanowany na 5 lutego2017 został przełożony.

Metallica jednak ogłosiła, że wraca do gry i najbliższy koncert zagra już dzisiaj w Kopenhadze:

Co sądzicie o pomyśle, aby Metallica wystąpiła z Lady Gagą?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica