16.05.2018 10:52

Ladybaby – konkurencja dla Babymetalu? Posłuchaj nowego singla zespołu

Japoński zespół może spodobać się zarówno fanom azjatyckiego popu, jak i miłośnikom metalu. 30 maja 2018 ukaże się jego nowy singiel „Hoshi No Nai Sora”.

Ladybaby – konkurencja dla Babymetalu? Posłuchaj nowego singla zespołu
foto: kadr z wideo

Twórczość grupy Ladybaby określa się jako kawaii metal i jest to etykietka wyjątkowo trafna. Znajdziemy w niej słodkie dziewczęce wokale i melodie typowe dla j-popu, ale również metalowe gitary i sporą dawkę czadu. Zespół porównywany jest do cieszącego się ogromną popularnością na świecie Babymetalu.

Ladybaby założył w 2015 Richard Margarey, uwielbiany w Japonii zapaśnik występujący w… dziewczęcym stroju pod pseudonimem Ladybeard. Grupę sformował z dwoma japońskimi wokalistkami – już ich pierwszy singiel, „Nippon Manju” stał się ogromnym przebojem w internecie.

W 2016 Ladybeard odszedł z zespołu. Obecnie tworzą go wokalistki Rie Kaneko, Nana Ikeda, Emiri Arima i Fuka Karasawa - trzy ostatnie dołączyły do Ladybaby w lutym 2018. Utwór „Hoshi No Nai Sora” wyznacza zatem nowy start w karierze zespołu. Zobaczcie, jak dziewczyny prezentują się na towarzyszącym mu teledysku:

Jak Wam się podoba muzyka Ladybaby? Czy Waszym zdaniem mogą być konkurencją dla Babymetalu?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News