Lamb of God w utworze poświęconym zmarłemu fanowi

Aleksandra Degórska
21.10.2016 13:07
Lamb of God w utworze poświęconym zmarłemu fanowi Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół wyda niebawem EP-kę „The Duke”, na którym znajdzie się numer opowiadający historię wielbiciela zespołu. Fan przegrał walkę z białaczką.

Lamb of God zapowiedział ukazanie się minialbumu „The Duke” 18 listopada 2016 roku. Tytułowy numer powstał w czasie sesji nagraniowej ostatniej płyty zespołu zatytułowanej VII: Sturm Und Drang.

Niestety za kawałkiem stoi też smutna historia, bowiem wokalista tworząc numer inspirował się swoim fanem, u którego zdiagnozowano białaczkę w 2010 roku. Wayne Ford, bo o nim jest mowa, zmarł 5 lat później w wieku 33 lat.

Randy Blythe zaprzyjaźnił się z nim w 2012 roku. Poprzez tekst utworu „The Duke” chciał oddać mu hołd:

Gdy byłem w studiu zapytałem Wayne'a czy jest coś, co chciałby powiedzieć światu, jakieś szczególne słowa, które chciałby, żeby ludzie zapamiętali. Miałem pomysł, żeby nagrać jego wypowiedź przez telefon i umieścić ją w nagraniu, albo wykorzystać jego słowa w tekście numeru. Powiedział, że mu się ten pomysł podoba i musi się zastanowić, ale nigdy nie wrócił do tego tematu.

Muzyk postanowił zatem uczcić pamięć swojego przyjaciela na swój sposób. Tworząc tekst utworu chciał, by pamięć o fanie przetrwała wraz z muzyką kapeli.

Posłuchajcie zatem, jak brzmi ten kawałek:

Jakie jeszcze numery znajdą się na nowej EP-ce Lamb of God?

Tracklista:

  1. The Duke
  2. Culling
  3. Still Echoes (live at Rock Am Ring)
  4. 512 (live at Bonnaroo)
  5. Engage The Fear Machine (live at Bonnaroo)

Tak natomiast prezentuje się okładka:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jak oceniacie gest wokalisty Lamb of God?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.