14.09.2017 10:17

Lamy mordują Pete’a Wentza w klipie do nowego utworu Fall Out Boy

Psychodeliczny teledysk do „The Last Of The Real Ones” zapowiada nowy album Fall Out Boy, „Mania”, który ukaże się w 2018 roku.

Lamy mordują Pete’a Wentza w klipie do nowego utworu Fall Out Boy
foto: kadr z wideo

Zespół Patricka Stumpa i Pete’a Wentza odszedł daleko od swojej wersji emo, którą podbił serca słuchaczy kilkanaście lat temu. Dziś z prezentowanego przez grupę pop punka został już tylko przedrostek „pop”. Nie zmieniło się jedno – radiowa przebojowość i zaraźliwa chwytliwość ich kawałków. A także pomysłowość w dziedzinie teledysków.

Nie wiemy, czy członkowie Fall Out Boy lubią zwierzęta, ale w ich klipach czworonogi przedstawione są zwykle w sposób, który najlepiej określa angielskie słówko „creepy”. Pamiętacie przygody chłopaka-jelenia w wideo do „Sugar, We're Goin’ Down”? Tym razem bohaterami obrazka do piosenki FOB są lamy. W przeciwieństwie do sympatycznego chłopca z rogami, są one zdecydowanie czarnymi charakterami opowiedzianej historii.

W klipie do „The Last Of The Real Ones” uczłowieczone lamy porywają basistę Fall Out Boy, Pete’a Wentza. Jak się domyślacie, przygoda nie kończy się dla muzyka dobrze. Zobaczcie sami:

Utwór to już trzeci singiel zapowiadający siódmy album zespołu, „Mania” (stylizowane na „M A N I A”). Krążek trafi do sklepów dopiero 19 stycznia 2018 roku. Poprzedni album grupy, „American Beauty/American Psycho” ukazał się w 2015 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Fall Out Boy Rock News