Lars Ulrich: Byłem załamany śmiercią Prince'a

Justyna Kierzkowska
20.08.2016 16:01
Lars Ulrich: Byłem załamany śmiercią Prince'a Fot. kadr z wideo

Perkusista Metalliki przyznał, że wiadomość o zgonie amerykańskiego muzyka była dla niego prawdziwym szokiem.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku, a jego ciało zostało znalezione o poranku w studiu nagraniowym w Minnesocie znajdującym się na terenie jego domu. Hołd artyście złożyli muzycy z całego świata, m.in. Paul McCartney, Slash, Chris Cornell, Zakk Wylde i Mick Jagger. To wydarzenie wywarło też wpływ na wokalistę Aerosmith, Stevena Tylera, który oświadczył, że „Prince umarł po to, żeby on mógł żyć”... Prawdziwą przyczynę śmierci artysty - przedawkowanie opioidów - ujawniono jednak dopiero na początku czerwca 2016 roku.

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Lars Ulrich przyznał, że ta informacja była dla niego wielkim i niezwykle smutnym zaskoczeniem.

Byłem załamany. Oczywiście Prince był jedną z największych muzycznych ikon, mówimy o kimś, kto był dosłownie muzycznym pionierem. Przełomowe było to, co robił, nie tylko muzyka, ale też wszystko, co stworzył, także od strony biznesowej. Nigdy nie brał biznesu za pewnik, był zupełnie autonomiczną postacią, po prostu robił swoje.

Muzyk dodał też, że wraz z pozostałymi członkami Metalliki postrzegał siebie jako kogoś żyjącego w zupełnie innym świecie i grającego na własnych zasadach, dlatego tym bardziej docenia karierę Prince'a. Według niego był on zupełnie niezależny z każdej strony - zarówno pod względem twórczości jak i samej kariery.

To tragiczna strata i szkoda, że nie zobaczymy już, co stworzyłby w ciągu kolejnych trzydziestu czy czterdziestu lat. Ale jako fan nie mogę się doczekać, co się stanie, kiedy ktoś otworzy jego sejf. Jestem przekonany, że są w nim naprawdę super rzeczy.

Lars Ulrich i jego koledzy z zespołu przygotowują się obecnie do wydania albumu „Hardwired… To Self-Destruct”, następcy „Death Magnetic” z 2008 roku, który ukaże się na sklepowych półkach 18 listopada 2016 roku. Na dwupłytowym wydawnictwie znajdzie się łącznie 12 utworów.

Krążek można już zamawiać w przedsprzedaży na oficjalnej stronie Metalliki. Kapela udostępniła też pierwszy singiel z nadchodzącego albumu - „Hardwired”. Za produkcję materiału odpowiedzialny jest Greg Fidelman.

Czy zgadzacie się ze słowami Larsa Ulricha?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.