31.10.2018 14:33

Lars Ulrich: Metallica pogra jeszcze 20-25 lat

Perkusista stwierdził, że zespół absolutnie na planuje na razie rezygnować z aktywnej działalności na rynku. Wręcz przeciwnie - będzie grał jak najdłużej.

Lars Ulrich Metallica
foto: Invision/Invision/East News

Metallica za 3 lata będzie świętowała 40-lecie swojej działalności. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż pozostają jednym z najlepiej zarabiających zespołów na świecie, a ich płyty dalej sprzedają się w milionach egzemplarzy. Mimo tak ogromnego sukcesu, Lars Ulrich twierdzi, że do końca formacji pozostało jeszcze wiele czasu - jego zdaniem nawet ćwierć wieku.

W wywiadzie z radiem WMMR perkusista wyjawił, że na razie zespół ani myśli o odwieszeniu instrumentów na kołki i rozpoczęciu emerytury. Według Ulricha, Metallica wciąż ma chęć grania i przekazania czegoś swoim słuchaczom. Poza tym, członkowie kapeli wciąż czują się młodo i energicznie:

"

Wielu ludzi idzie na emeryturę. Ale nie my - my pogramy jeszcze z 20-25 lat. Nie wiem, jak to będzie wyglądało, nie wiem też jak to będzie brzmiało, ale to mamy w głowie. Nie siedzimy i nie rozmawiamy o emeryturze, raczej wręcz przeciwnie. Wciąż myślimy jak zaskoczyć publikę.

Wszystko co teraz robimy jest rozgrywane długoterminowo, trochę jak szachy. Kiedyś myśleliśmy tylko o 5 następnych minutach i o tym, kiedy znowu się napijemy browara. Nasza mentalność się nieco zmieniła od tamtych czasów. "

Lars Ulrich o przyszłości Metalliki

Ulrich stwierdził również, że wciąż cieszy się, gdy jego muzykę odkrywają kolejne generacje młodych ludzi. Jest również zaskoczony, że na koncertach pojawia się coraz więcej osób nastoletnich i kobiet:

"

To szalone. Niesamowite. Jest więcej dzieciaków, niż kiedykolwiek wcześniej. Połowa widowni do ludzie poniżej 20 roku życia. I podział na kobiety i mężczyzn jest mniej więcej 50-50, co nie było tak powszechne jeszcze 20, czy 30 lat temu.

I większość z nich jest  na naszym koncercie pierwszy raz.  "

Metallica w Polsce w 2018 roku

W ramach trasy WorldWired Tour obejmującej Europę grupa ponownie zagra w Polsce. Koncert Metalliki odbędzie się 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Oprócz legendy thrashmetalu na scenie zobaczymy specjalnych gości - zespoły Ghost i Bokassa. Wejściówki można nabyć na stronie www.livenation.pl w cenach od 229 złotych. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich