19.01.2017 10:35

Lars Ulrich: Nie ma wielu nowych kapel, które mnie inspirują

Perkusista Metalliki wspomina stare dobre czasy, gdy na rynku muzycznym pojawiały się zespoły, które wbijały w fotel. Obecnie takie zjawisko to już rzadkość.

Lars Ulrich: Nie ma wielu nowych kapel, które mnie inspirują
foto: Rex Features / East News

W sumie nie ma się czemu dziwić, że starsi panowie narzekają na obecny stan muzyki twierdząc, iż wszystko brzmi mdło i nikt nie jest w stanie się wybić. Choć czasem pojawia się światełko w tunelu, jak chociażby w postaci Royal Blood, którym zachwycił się sam Jimmy Page, a Lars Ulrich zagrał nawet z tym duetem na jednej scenie.

Mimo wszystko większość wyjadaczy muzycznych jest podobnego zdania co Trent Reznor - rock jest nudny, mdły i nic nie jest w stanie go w jakiś sposób zaciekawić. Podobnie myśli też Lars Ulrich. W jednym z wywiadów wyznał, że obecnie na scenie muzycznej nie dzieje się nic spektakularnego co mogłoby go zainspirować:

"

10 czy 30 lat temu było inaczej, mówiłeś sobie: „O mój Boże, Guns N' Roses. Mój Boże, kim są ci kolesie z Nirvany! Oasis!” Słyszałeś o tych kapelach i chciałeś je poznać. Teraz nie ma zespołów, które wywarły na mnie takie wrażenie. "

Zdarzają się jednak takie momenty, gdy zimne serce perkusisty Metalliki zaczyna coś czuć:

"

Ostatni raz, kiedy pomyślałem „Ja pierdolę! To naprawdę inspiruje mnie” było w kontekście kapeli The Sword z Austin w stanie Texas. Grają stoner rock, są współczesną wersją Black Sabbath, są świetni. Pojawili się 7 czy 8 lat temu i po prostu musiałem tych kolesi wziąć w trasę. "

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się ta grupa:

To jednak niejedyna formacja, która wywarła wpływ na perkusistę:

"

Jest też norweska kapela Kvelertak. Tego typu grupy są obecnie rzadkością. Nie jest to oczywiście oświadczenie czarno na białym, znam się bardziej na filmach niż na muzyce, bo bardziej się tym interesuje. To oczywiście nie oznacza, że odrzucę coś co się pojawi i uderzy mnie w twarz, ale zdarza się to coraz rzadziej. "

Podzielacie zdanie Larsa Ulricha na temat współczesnej muzyki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich