19.07.2017 13:03

Lars Ulrich: Rage Against The Machine to jedna z najlepszych kapel wszech czasów

Perkusista Metalliki nie ukrywa swojej sympatii do tej kapeli i ocenił ją naprawdę wysoko.

Lars Ulrich: Rage Against The Machine to jedna z najlepszych kapel wszech czasów
foto: Amy Harris / Invision / AP / Fotolink / East News

Lars Ulrich lubi opowiadać o swoich muzycznych idolach. Niezwykłym dla niego wyróżnieniem była możliwość wprowadzenia Deep Purple do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzyk chętnie wypowiada się na temat wpływu brytyjskiej legendy na twórczość Metalliki i oczywiście w jego zestawieniu ulubionych rockowych i metalowych albumów pojawiła się oczywiście płyta Deep Purple.

Na liście nie zabrakło również krążków takich twórców, jak m.in. Black Sabbath, Alice in Chains czy Rage Against The Machine. Perkusista zwrócił uwagę na album „The Battle Of Los Angeles” z 1999 roku. Trzecie studyjne dzieło formacji zadebiutowało na 1. miejscu na Top 200 Billboardu i jest to jeden z ważniejszych albumów w historii muzyki.

W jednym z ostatnich wywiadów Lars Ulrich wypowiedział się kolejny raz na temat Rage Against The Machine i Prophets of Rage, w którym grają Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill.

"

Prophets Of Rage, mam czelność mówić supergrupa... nie ma nic fajniejszego, głośniejszego i bardziej bezpośredniego od nich. Osobiście uważam, że Rage Against The Machine - oczywiście, mówię o tym od lat... to jedna z najlepszych kapel wszech czasów. "

Wideo z tego wywiadu udostępnił Brad Wilk dziękując za miłe słowa i potwierdził stwierdzenie prezentera odnośnie inspiracji zespołu:

"

Tak, Public Enemy miał duży wpływ na Rage Against The Machine, tak samo jak Cypress Hill. To były nagrania, których słuchaliśmy na próbach na samym początku naszej kapeli. "

Debiutancki album „Prophets Of Rage” ukaże się 15 września 2017 i zawierać będzie dwanaście utworów, m.in. pojawią się kawałki „Unfuck The World” czy „Living On The 110”.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Lars Ulrich Rage Against the Machine