15.07.2015 14:11

Lars Ulrich: Współczesna muzyka jest słaba

Perkusista zespołu Metallica wyznał niedawno, że prawie nie słucha współczesnych artystów. Lars Ulrich chętnie wróciłby do czasów, kiedy na listach przebojów królowało The Beatles.

Lars Ulrich: Współczesna muzyka jest słaba
foto: SPL1039161_025/ East News

Lars Ulrich tęskni chyba za szkolnymi czasami. Przynajmniej, jeśli chodzi o kwestie muzyczne. W rozmowie z BBC World Service powiedział, że jego zdaniem dzisiejsza muzyka powoli schodzi na psy. Szczególnie - ta nowoczesna.

To wszystko powoduje, że muzyk nie ma ochoty sięgać po nieznane mu kawałki. Najchętniej cofnąłby się o kilkadziesiąt lat.

"

Jednym z najważniejszych powodów, dla których nie mam połączenia z najświeższą muzyką jest to, że dobrej współczesnej muzyki jest mało. Po prostu nie ma z czym się połączyć. "

Lars uważa, że dźwięki, które proponują dzisiejsi artyści to tak naprawdę nic nowego.

"

Chodzi mi o to, że ta muzyka jest słaba, jakby przemielona. W tym roku modne jest to, w innym zupełnie coś nowego. Nie ma czegoś takiego, jak było kiedyś, jak z The Beatles, czy Milesem Daviesem. Wtedy za artystami szły tłumy. Ci wykonawcy prowadzili nas przez nowe, muzyczne terytoria. "

W ostatnich miesiącach perkusista dość często wypowiada się w kwestii podobnych zagadnień. Przypomnijmy, że całkiem niedawno Lars Ulrich był gościem konferencji dotyczącej szybkości z jaką rozwija się przemysł muzyki cyfrowej.

Razem z zespołem Metallica perkusista pracuje też nad nowym 10. studyjnym albumem grupy.

Zgadzacie się z tym, co o współczesnej muzyce mówi Lars Ulrich?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich