24.12.2014 11:45

Lars Ulrich: Zaskoczyła nas reakcja na „Some Kind of Monster”

Metallica nie miała pojęcia, jak fani przyjmą dokument obnażający ich wszystkie słabości – wspomina perkusista w związku z reedycją filmu z 2004 roku.

Lars Ulrich: Zaskoczyła nas reakcja na „Some Kind of Monster”
foto: Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0

Pod koniec listopada, po 10 latach od premiery, ukazało się nowe wydanie filmu „Some Kind of Monster”. Towarzyszy mu 25-minutowy dokument „This Monster Lives”, w którym muzycy wspominają ciężkie dla nich chwile. Lars Ulrich opowiada:

"

Jeśli chcesz bardzo kontrolować reakcje ludzi, zawsze zaciśnie ci się pętla na szyi. Branża muzyczna była trochę zdezorientowana. Nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia filmu przez świat. "

Nie wszyscy byli przygotowani na tak szczere przedstawienie losów jednej z najsłynniejszych kapel na świecie. Muzycy chwilami żałowali, że ten obraz w ogóle powstał. Ostatecznie przyznają jednak, że wyszło im to na dobre. 

"

Obecność kamer pomogła nam nie wypaść z drogi. Mieliśmy dodatkową parę oczu i uszu. Kiedy ktoś inny jest w pokoju, musisz zważać na gesty i słowa. Dzięki temu nie wykoleiliśmy się. "

W krótkim uzupełnieniu „This Monster Lives”, nagranym przez zespół w zeszłym roku, wypowiadają się również twórcy dokumentu, Joe Berlinger i Bruce Sinofsky. Gdyby nie oni oraz terapia Phila Towle’a, nie wiadomo, czy zespół dziś wciąż podbijałby światowe sceny.

Co ciekawe, film z 2004 roku uratował nie tylko Metallikę. Producent i reżyser Joe Berlinger zdradza po latach:

"

To było właśnie to, czego potrzebowałem usłyszeć w tamtym momencie. Patrząc, jak James i Lars idą na swoją pierwszą sesję, zrozumiałem, że sam mam pewne niepozamykane sprawy z moim współpracownikiem. "

Reedycję dokumentu „Metallica: Some Kind of Monster” o 3 trudnych dla Metalliki latach po odejściu basisty Jasona Newsteda, o walce Larsa Ulricha z Napsterem, a Jamesa Hetfielda z uzależnieniem, zakupić można od 24 listopada 2014 roku. Jako bonus dostaniecie dodatek „This Monster Lives”.

Po latach Jamesowi Hetfieldowi wciąż ciężko oglądać ten pełnometrażowy film oglądać. A Wam?

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich