Lars Ulrich jest słabym perkusistą? Muzyk odniósł się do zarzutów

23.11.2020 15:00
Lars Ulrich Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Lars Ulrich od lat słyszy docinki na temat swojej rzekomej słabej gry na perkusji. Muzyk skomentował w jednym z ostatnich wywiadów kąśliwe uwagi i zdradził, czy jeszcze zdarza mu się nimi przejmować.

Lars Ulrich jest chyba najczęściej krytykowanym perkusistą w historii. Wielu słuchaczy zarzuca mu słabą technikę gry, a po wydaniu "St. Anger" negatywne komentarze na temat brzmienia i umiejętności muzyka jeszcze bardziej się nasiliły.

Lars Ulrich jest słabym perkusistą? Muzyk odpowiada

Duńczyk jednocześnie jest także członkiem i założycielem jednej z najważniejszych metalowych kapel na świecie. Współtworzył większość hitów Metalliki, a także dbał o wizerunek zespołu, od lat udzielając się w mediach i pełniąc funkcję kogoś na kształt rzecznika grupy. W jednym z ostatnich wywiadów dla "So What" Lars zmierzył się z nieprzyjemnym zagadnieniem. Został zapytany, jak reaguje, kiedy ludzie nazywają go "g*wnianym perkusistą".

Lars Ulrich z Metalliki odpowiada na hejty

Zobacz także

Lars Ulrich wyznał, że jest odporny na takie uwagi. Opowiedział również, że często dziennikarze mówią mu, że starają się go bronić przed tymi, którzy podważają jego umiejętności. Muzyk przyznał, że miło mu to słyszeć, ale po 20, 30 latach na scenie przestaje się rejestrować taką krytykę.

Ulrich podkreślił, że jest zadowolony z miejsca, w którym się znajduje i najwyraźniej żadne gorzkie słowa nie są w stanie wpłynąć na jego pewność siebie.

Czuję się dobrze z tym, kim jestem i czym jest Metallica. Czuje się dobrze z tym, jakie miejsce zajmujemy w tym wszystkim. Mam niesamowitą żonę, troje wspaniałych dzieci, tatę i Molly, niesamowitych przyjaciół, znajomych. Wszystko jest dobrze. Nie mam już nic nikomu do udowodnienia.

Muzyk wyznał również, że ma już dość pandemii koronawirusa. Nazwał sytuację panującą na świecie wręcz "surrealistyczną" i przyznał, że bardzo chciałby już wrócić na trasę koncertową.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.