06.09.2019 13:38

Lars Ulrich o graniu z orkiestrą: "Staram się nie być cholernie onieśmielonym na widok profesjonalnych muzyków"

Perkusista Metalliki zabrał głos w sprawie nadchodzących koncertów z orkiestrą symfoniczną. Muzyk przyznał, że był bardzo przerażony perspektywą grania z profesjonalnymi muzykami.

Lars Ulrich
foto: Invision/Invision/East News

Niedługo Metallica po raz drugi wystąpi z orkiestrą symfoniczną z San Francisco, a seria występów promowana jest nazwą "S&M2". Kontynuacja inicjatywy z 1999 roku przyniesie nam kilka odświeżonych przebojów i nowe wersje utworów z albumów "Death Magnetic", "Hardwired... To Self-Destruct", a być może także i "St. Anger" (te albumy albowiem zostały wydane dopiero kilka lat po poprzedniej wersji "S&M"). Na temat nadchodzących koncertów wypowiedział się "mózg" Metalliki, czyli Lars Ulrich.

Lars Ulrich o koncertach S&M2

Perkusista opowiedział portalowi Mercury News o największych wyzwaniach związanych z pracą z orkiestrą. Przyznał, że jego głównym powodem przerażenia był fakt, iż był otoczony przez niesamowitych muzyków:

"

Nie bycie kompletnie onieśmielonym przez tych niesamowitych muzyków było definitywnie wielkim problem. My robimy, to co robimy, a niektórzy uważają nawet, że jesteśmy w tym całkiem nieźli. I to jest nasza nisza.

Ale wierzę, że każdy muzyk zawsze ma ogromny szacunek i dużą pokorę obok innych instrumentalistów - zwłaszcza takich, którzy są geniuszami w swojej małej, niepopularnej niszy. Bardzo poważnie podchodzę do tego, że jestem w gruncie rzeczy kotwicą dla całej orkiestry. Dlatego chcę być przygotowany jak najlepiej i bardzo skupiony. "

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica opublikowała zapowiedź koncertów "S&M2" [WIDEO]

Lars Ulrich w dalszej części rozmowy przyznał również, że prawdziwym pomysłodawcą serii "S&M" był dyrygent orkiestry z San Franscico, Michael Kamen. Stwierdził, że to on wyszedł z inicjatywą i przekonał w końcu Metallikę do tego, by spróbowali swojej sił z muzyką klasyczną. 

Koncert z San Francisco będzie emitowany w kinach na całym świecie 9 października 2019 roku. "S&M2" będziemy mogli zobaczyć również w Polsce - bilety są dostępne w przedsprzedaży w wybranych sieciach kin (m.in. w Cinema City). Start koncertu o 20:00.

Metallica zagrała również niedawno w Warszawie na PGE Narodowym. Przeczytajcie naszą relację i zobaczcie zdjęcia z koncertu w Polsce.

Zobacz także: Metallica udostępniła oficjalne wideo z koncertu w Warszawie

Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich