02.10.2014 14:30

Lars Ulrich podziwia U2?

Perkusista Metalliki podziwia Irlandczyków za to, że „próbują na nowo wynaleźć koło”. Mówi poważnie czy ironizuje?

Lars Ulrich podziwia U2?
foto: Bill Ebbesen, domena publiczna

Lars Ulrich skomentował decyzję zespołu U2 o sposobie dystrybucji ich ostatniego albumu „Songs of Innocence”. Bono i spółka porozumieli się z firmą Apple i we wrześniu tego roku udostępnili całą płytę wszystkim użytkownikom iTunes. Lars magazynowi „Billboard” powiedział:

"

Mamy rok 2014 i każdemu, kto myśli niezgodnie ze schematami lub choćby tego próbuje, rzeźbi, tworzy, żeby przełamać status quo w muzycznym świecie, powinno się przyklasnąć. Według mnie nieważne, czy przedsięwzięcie odniesie sukces, czy nie. U2 ma jaja i jakieś wyczucie, że wyskoczyli z czymś tak dla nas radykalnym. "

Czyżby bębniarz Metalliki nawiązał do plotek na temat tego, ile U2 zarobiło na współpracy z Apple? Anonimowe źródła donoszą, że przyniosło to muzykom 100 mln dolarów. Żeby wyczuć taką kasę rzeczywiście trzeba mieć nosa :)

U2 krytykowane przez branżę

Czy Lars Ulrich naprawdę ceni U2? Odkrycie koła na nowo to żadne odkrycie.

Mniej subtelni w wyrażaniu opinii byli inni przedstawiciele przemysłu muzycznego. Żona Ozzy’ego, Sharon Osbourne, była bezpośrednia:

"

U2, już nie jesteście muzykami, jesteście biznesowymi mogulami. Nie dziwię się, że oddaliście swoją przeciętną muzykę za darmo, skoro nikt nie chce jej kupować. "

Nie była to jedyna kąśliwa uwaga, którą wystosowała na Twitterze:

sharon-o-u2

Jimmy Iovine jest producentem ostatnich nagrań U2.

Kontrowersje wokół „Songs of Innocence” były tak duże, że Apple przestało na siłę wciskać płytę wszystkim i stworzyło narzędzie umożliwiające usunięcie jej jednym przyciskiem.

Urszula Drabińska
Tagi: Lars Ulrich U2 Rock News