Lars Ulrich porównał Metallicę do popularnej grupy. Na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego
17.11.2020 14:39
Metallica Lars Ulrich Fot. Antyradio.pl

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich porównał swoją macierzystą formację do rockowej legendy. Na pierwszy rzut oka zespoły nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Lars Ulrich z Metalliki rozmawiał niedawno z Karą Swisher podczas CNBC Evolve Summit. W wywiadzie poruszono wiele wątków, a przy okazji jednego z nich perkusista użył ciekawego porównania. Muzyk znalazł niespodziewany związek pomiędzy Metallicą a Grateful Dead.

Lars Ulrich porównał Metallicę do legendarnej grupy

Grateful Dead to grupa powstała w połowie lat 60. w San Francisco. Zespół stał się symbolem młodzieży hippisowskiej, a nieco później subkultury tak zwanych ridersów, czyli mężczyzn poruszających się na motocyklach. Artyści to ikony muzyki psychodelicznej, a założyciel kapeli Jerry Garcia często jest nazywany twórcą jam rocka.

Lars Ulrich porównuje Metallicę do Grateful Dead

Czytając taki opis zespołu trudno sobie wyobrazić punkt wspólny w działalności Grateful Dead i Metalliki - niegdyś niepokornych thrashmetalowców w białych adidaasach. Jednak Lars Ulrich w jednym z ostatnich wywiadów znalazł analogię.

Zobacz też: Lars Ulrich o ścieżce dźwiękowej swojego życia. Który utwór wybrzmi na jego pogrzebie?

Kara Swisher zapytała Ulricha, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na działania zespołu. Lars rozpoczął opowieść od stwierdzenia, że muzycy między innymi dzięki posiadaniu własnej wytwórni są niezależni finansowo, co przez cały okres działalności było ich celem.

To właśnie wspominając o niezależności perkusista porównał Metallicę do Grateful Dead.

W pewnym sensie wzorujemy się na Grateful Dead, którzy naprawdę żyli poza głównym nurtem i funkcjonowali we własnym świecie. To było nasze marzenie - być autonomicznym, móc tworzyć muzykę, nie mieć długów. Dążyliśmy do niezależności w każdym możliwym znaczeniu tego słowa.

Zobacz także: Metallica zagrała w połowie akustyczny koncert charytatywny. Na scenie pojawili się fani z całego świata [WIDEO]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.