21.06.2019 13:16

Lars Ulrich twierdzi, że The Rolling Stones uratował Metallicę

Perkusista Metalliki wyznał, że gdyby nie jeden telefon od The Rolling Stones, grupa najprawdopodobniej by się rozpadła. 

Foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS
Foto: EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

Lars Ulrich, perkusista Metalliki, wyznał, że w 2004 roku grupa była na skraju rozpadu. Sytuację uratował jeden telefon od The Rolling Stones. Spędziwszy razem już 23 lata, Metallica zniknęła z przemysłu muzycznego 15 lat temu, w wyniku konfliktów wewnętrznych, związanych z ósmym albumem. Teraz perkusista zespołu wyjawił, że to własnie oferta współpracy od The Rolling Stones dała im motywację do dalszej współpracy. 

The Rolling Stones uratował Metallikę

W rozmowie z portalem The Sun, Lars Ulrich wyznał:

"

Otrzymaliśmy telefon od The Rolling Stones, o treści: "Zagrajcie z nami w Kalifornii". Wspólnie doszliśmy wówczas do wniosku, że The Rolling Stones się nie odmawia. I decyzja zapadła. To sprawiło, że znów stanęliśmy na nogi. Niezależnie od tego, czy tworzycie wspólny zespół w biurze, czy jesteście grupą kolesi z zespołu rockowego, przychodzi moment, w którym musicie się jakoś dogadać, by działać jako jedna drużyna. "

Metallica zagra w Polsce w 2019

W maju 2019 wystartowała kolejna odsłona trasy WorldWired Tour, która obejmuje również Europę. Metallica zagra w naszym kraju 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obok Metalliki na scenie pojawią się oczywiście grupy Bokassa i Ghost.    

Zobacz też: Jak dobrze znasz Metallicę? [QUIZ]

Tagi: Metallica Lars Ulrich The Rolling Stones