Lars Ulrich wskazał swoich 15 ulubionych rockowych i metalowych płyt

Robert Skowronski
23.06.2017 15:41
Lars Ulrich wskazał swoich 15 ulubionych rockowych i metalowych płyt Fot. Amy Harris/Invision/AP/link/ East News

Będąc bardziej precyzyjnym perkusista wybrał wyłącznie albumy mieszczące się w gatunku hard rocka i heavy metalu. Co wybrał?

Muzyczne upodobania Larsa Ulricha fanom Metalliki raczej nie są obce. Bębniarz zawsze był oddanym odbiorcą Motorhead. Jeździł za zespołem po jego trasie koncertowej, a nawet miał „przyjemność” zarzygania pokoju hotelowego Lemmy'ego. Znane jest też zamiłowanie Larsa do Deep Purple - miał nawet okazję wprowadzić kapelę do Rock And Roll Hall Of Fame. Zresztą cały krążek „Garage Inc.” Metalliki to hołd dla grup, które ukształtowały zespół.

Swoją listę 15 ulubionych płyt hardrockowych i heavymetalowych Lars Ulrich przygotował dla magazynu „Rolling Stone”. Co powiedział o swoim zestawieniu?

Dla każdego artysty, który jest częścią mojej listy albumów metalowych i hardrockowych, przeszedłem przez cały katalog wydawnictw danej grupy. Wiele z tych zespołów przeszło swój rodzaj ewolucji i ma na koncie wiele wspaniałych płyt. To, co wybrałem to połączenie tego, jak dany album reprezentuje artystę i jaki wpływ konkretny krążek miał na mnie.

Część z wyborów Ulricha jest łatwa do przewidzenia, aczkolwiek znajduje się tu też kilka niespodzianek - zwłaszcza w kwestii albumów, które ujrzały światło dzienne na przełomie wieków. Nie pozostaje Wam nic innego jak sprawdzić co wybrał perkusista Metalliki:

Gdyby Lars musiał wskazać artystę, za którego twórczością nie przepada, to z pewnością postawiłby na Radiohead. Muzyk otwarcie przyznał się, że nie przepada za kompozycjami Thoma Yorke'a i kolegów.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.