21.08.2019 12:53

Lars Ulrich wspomina pierwszy koncert Metalliki w Polsce i udostępnia pamiątkowe zdjęcie

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie z pierwszego koncertu w Polsce. Muzyk bardzo dobrze wspomina tamten występ.

Lars Ulrich
foto: Rex Features/East News

Metallica to zespół, który koncertuje w każdym możliwym zakątku świata. Ich muzyka dotarła na wszystkie kontynenty, a zespół od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych kapel rockowych na świecie. Wkład artystów w rozpowszechnienie muzyki metalowej jest nieoceniony, a pierwsze pięć albumów grupy zyskało status kultowych. 21 sierpnia 2019 roku kapela zagra w Polsce swój 12. koncert.

Metallica: Lars Ulrich wspomina pierwszy koncert w Polsce

Pierwsza wizyta Metalliki w Polsce była wyjątkowa. Muzycy zagrali dwa koncerty w katowickim Spodku w 1987 roku w ramach trasy Damage Inc. Tour promującej jeden z najważniejszych albumów formacji - "Master Of Puppets". 

 1244/5000 Tom Gabriel Fischer
 1244/5000 Tom Gabriel Fischer
Przeczytaj także Wokaliście Celtic Frost nie spodobał się cover Metalliki: "To upokarzające"

Lars Ulrich w związku ze zbliżającym się koncertem w Warszawie zaczął wspominać minione występy w Polsce. Umieścił na swoim Instagramie zdjęcie autorstwa Rossa Halfina sprzed ponad 30 lat. Muzyk podzielił się z fanami wrażeniami z pierwszego w historii koncertu w naszym kraju.

"

Jestem bardzo podekscytowany powrotem do przyjaciół z Polski. W lutym 1987 roku po raz pierwszy odwiedziliśmy ten kraj, który wówczas leżał za Żelazną Kurtyną. Zagraliśmy dwa koncerty w katowickim Spodku. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować naszą muzykę w nowym miejscu i byliśmy podekscytowani tą możliwością. Zostaliśmy tak ciepło przyjęci, że przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki temu wcześnie uświadomiliśmy sobie, że nasi fani bez względu na to, w jakim miejscu na Ziemi przebywają, są zjednoczeni w miłości i pasji do muzyki. Jestem szczęśliwy, że do dziś tak jest.

To zdjęcie zrobiliśmy przed jednym z tamtych koncertów. "

Metallica w Polsce

Metallica przygotowała dla polskich fanów kilka niespodzianek. Podczas koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie można kupić pamiątkowe plakaty nawiązujące do historii Polski. Oprócz tego zespołowy merch zasili także specjalna koszulka z Pałacem Kultury, a podczas występu muzycy zagrają cover jednego z polskich hitów. W naszej sondzie obstawiliście, że grupa zagra utwór Nocnego Kochanka - "Czarna Czerń".

Zobacz też: James Hetfield wyjaśnił, dlaczego na "...And Justice for All" nie słychać basu 

Tagi: Rock News Metallica