03.01.2019 16:13

Lars Ulrich wymienia polski film wśród najlepszych produkcji 2018 roku

Perkusista Metalliki, Lars Ulrich opowiedział w wywiadzie o swoich inspiracjach. Wśród ulubionych filmów minionego roku wymienił "Zimną Wojnę".

Lars Ulrich
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

W najnowszym wywiadzie dla maxim.com, Lars Ulrich wyznał między innymi, że jego ulubione okładki Metalliki to prace Andresa Serrano, które widzimy na "Load" i "Reload". Przyznał też, że jeśli chodzi o nowe brzmienia, jest absolutnym fanem twórczości Arctic Monkeys. Zdradził również swoje filmowe upodobania.

Lars Ulrich pochwalił "Zimną Wojnę"

"Zimna Wojna" bije rekordy popularności zarówno w Polsce jak i na świecie. Film Pawła Pawlikowskiego trafił na listę 20 najlepszych produkcji w 2018 roku według pisma "Empire". "Zimna Wojna" otrzymała nagrody Złotych Lwów na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a twórca dzieła - Paweł Pawlikowski został wyróżniony na festiwalu w Cannes 2018. Twórczość Polaka docenił także jeden z najpopularniejszych perkusistów na świecie, Lars Ulrich. Muzyk opublikował plakat filmu na swoim Instagramie, gdzie podkreślił, że był to najlepszy film, jaki widział podczas festiwalu kinowego Mill Valley Film Festival. W ostatnim z wywiadów dla magazynu "Maxim", Ulrich po raz kolejny wyróżnił polską produkcję. Na pytanie o najlepsze filmy, które miał okazję widzieć w minionym roku odpowiedział:

"

Widziałem nowy film Juliana Schnabela "At Eternity's Gate", był niesamowity. Opowiadał o Vincencie Van Goghu, a malarza zagrał Willem Defoe. Był też "The Favourite" z Emmą Stone. No i ten polski film, którego reżyser zdobył Oscara za "Idę". Jego nowy film to "Zimna Wojna". I jeszcze niesamowity "Free Solo" o ludziach, którzy uprawiają wspinaczkę  bez lin. "

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019 roku

Lars Ulrich wraz z zespołem Metallica zagra koncert w Polsce 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oprócz liderów Wielkiej Czwórki thrash metalu na scenie pojawi się także grupa Ghost i Bokassa. Bilety na wydarzenie trafiły do ogólnej sprzedaży 28 września 2018 roku. Ostatni koncert Metalliki w naszym kraju odbył się 28 kwietnia 2018 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Po nieco ponad roku grupa wraca do Polski. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Metallica Lars Ulrich Zimna wojna