18.02.2016 13:40

Lars Ulrich wystąpi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley

Perkusista Metalliki da dowód swojego uwielbienia dla San Francisco Bay Area. Jak zapowiada się wieczór z jego udziałem?

Lars Ulrich wystąpi na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley
foto: AFP / East News

Rejon zatoki San Francisco, zwany potocznie Bay Area, cieszy się dużym powodzeniem u artystów i znanych osobistości ze świata muzyki, filmu, ale także technologii i mody. Czym to miejsce inspiruje tak wiele osób i czemu do jego fanów zaliczają się również muzycy zespołu Metallica? Między innymi o tym opowie Lars Ulrich w ramach imprezy „Front Row with Lars Ulrich and Friends”.

Wykład odbędzie się 2 marca 2016 roku o 19.00 czasu lokalnego w auli Zellerbacha na terenie kampusu Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Występ potrwa 90 minut i będzie obfitował w żywe dyskusje oraz ćwiczenia grupowe. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, ma to być niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej nieznane oblicze Larsa Ulricha. Muzyk nie miał żadnych wątpliwości, by przyjąć ofertę uczelni.

"

Zawsze byliśmy dumni z naszych korzeni w Bay Area, więc kiedy Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley zgłosił się do nas z tą unikalną propozycją, by złożyć hołd naszym rodzinnym stronom, od razu się zgodziliśmy. "

Wykład będzie tym większą gratką dla fanów Metalliki, zważywszy że perkusista zaprosił na imprezę m.in. Jamesa Hetfielda. Występ uświetnią również wypowiedzi jego 87-letniego ojca, Torbena Ulricha, Billiego Joego Armstronga z Green Day, Lesa Claypoola z Primus oraz innych - również uniwersyteckich - osobistości. Po wykładzie przewidziane jest afterparty z udziałem DJ-a Son of Ammo.

Impreza jest promowana przez całą Metallikę:

Niestety, o ile nie jesteśmy studentami Berkeley, pozostaje nam liczyć, że wydarzenie będzie rejestrowane, a nagranie zostanie później udostępnione (podobnie jak koncert przed Super Bowl). Bilety na wykład mogą kupować bowiem wyłącznie obecni studenci uczelni w cenie zaledwie 5 dolarów. Pewną pulę biletów przeznaczono dla członków oficjalnego fanklubu Metalliki, została jednak momentalnie wyprzedana.

Każdy ruch ze strony muzyków Metalliki wzbudza teraz wielkie zainteresowanie i pozwala zabić czas przed premierą następcy „Death Magnetic”. W międzyczasie możemy m.in. nabyć album o „Master of Puppets”, a także najnowsze reedycje płyt „Kill 'Em All” i „Ride The Lightning”.

Myślicie, że Lars Ulrich nadawałby się na profesora?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Lars Ulrich