10.01.2019 15:53

Lars Ulrich z Metalliki wybrał hymn ostatnich 25 lat

Jeden z najsłynniejszych perkusistów w historii, Lars Ulrich w rozmowie z Joan Jett zdradził, który utwór ostatniego ćwierćwiecza jest dla niego najważniejszy.

Lars Ulrich
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Perkusista Metalliki wygadał się ostatnio, którego zespołu słuchał najczęściej w 2018 roku. Co ciekawe, wybrał artystów młodego pokolenia. W ubiegłym rok muzyk zachwycił się także kilkoma filmowymi produkcjami. Wśród swoich ulubionych obrazów 2018 roku wymienił między innymi polską "Zimną Wojnę". Tym razem Ulrich wygadał się, który utwór uważa za najważniejszy kawałek ostatnich 25 lat. Wybór może niektórych zaskoczyć.

Lars Ulrich wybrał hymn ostatnich 25 lat

Ulrich od jakiegoś czasu prowadzi swój własny program radiowy "It's Electric". Zaprasza do niego gwiazdy światowego formatu i rozmawia z nimi o muzyce. Jedna z ostatnich osób, które pojawiły się w studio to wokalistka Joan Jett. Perkusista rozmawiał z nią o jej występach z Nirvaną w ramach wstąpienia zespołu do Rock And Roll Hall Of Fame w 2014 roku.. Artystka wykonała wówczas z grupą ich największy hit "Smells Like Teen Spirit". Okazało się, że Ulrich ma wyjątkowy sentyment do tego numeru:

"

Pretekstem do całego dzisiejszego odcinka i naszej rozmowy jest "Smells Like Teen Spirit", największy hymn ostatnich 25 lat. "

Członkowie Nirvany wykonali utwór na żywo po raz pierwszy po śmierci Kurta Cobaina. Joan Jett nie ukrywa, że zawsze była fanką zespołu i niesamowicie stresowała się występem. Jednak radość, że może uczestniczyć w tak wyjątkowym momencie wygrała ze zdenerwowaniem. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Metallica Duperele Lars Ulrich