Lars Ulrich został duńskim rycerzem

Robert Skowronski
14.06.2017 10:46
Lars Ulrich został duńskim rycerzem Fot. kadr z serialu; AFP / East News + Dzik Pejnta

Zamienił pałeczki na miecz? No, może nie dosłownie, ale to pytanie nie mija się szczególnie z prawdą.

Perkusista Metalliki został odznaczony Rycerskim Krzyżem Zakonu Flagi Danii, który jest przyznawany od 1671 roku, a wprowadził go Chrystian V, król Danii i Norwegii panujący w latach 1670–1699. Niegdyś Krzyż mogli zdobyć wyłącznie szlachcice, ale zmieniło się to w 1808 roku za sprawą Fryderyka VI Oldenburga. Od tego czasu każdy z „prawdziwymi zasługami” dla Danii mógł zostać odznaczony.

Oto jak wygląda Krzyż Zakonu Flagi Danii:

a7a1dceb34693ba82914130bfea272d0 Fot. foto: pinterest.com

Lars Ulrich został odznaczony 26 maja 2017 roku, ale wiadomość dopiero teraz pojawiła się w mediach.

Bębniarz nigdy nie szczędził pochwał w stosunku do swojej ojczyzny, z którą czuje się silnie związany:

Duńczycy są osobami, które często nie zgadzają się z ogólnie przyjętymi opiniami, lubią im się przeciwstawiać. Jeżeli powie się nam, żeby skręcić w lewo, to skręcimy w prawo. Taką kontestatorską postawę mam też w sobie - wydaje mi się, że jest uwarunkowana moim pochodzeniem. Metallica zawsze czerpała przyjemność z bycia outsiderami, życia w swoim własnym świecie. Jesteśmy w opozycji do tego co myśli większość. Nigdy nie wpasowywaliśmy się w jakikolwiek nurt czy ruch.

Ulrich podkreślił także, że jako Duńczyk zawsze był niezależny, podobnie jak jego ojciec:

Choć jego głównym źródłem dochodu był tenis, to pisał też o jazzie do magazynów z Kopenhagi. Miles Davis i Ornette Coleman zawsze grali w naszym domu z głośników. Później było to The Doors i Jimi Hendrix.

Muzyk już wcześniej udowodnił, że jest prawdziwym rycerzem. Przecież wojował już z Napsterem i nie przerwanie od dekad walczy z zestawem perkusyjnym. Jego muzyczna krucjata wciąż trwa i została w końcu doceniona przez samą Danię.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.