Lars Ulrich został duńskim rycerzem

Robert Skowronski
14.06.2017 10:46
Lars Ulrich został duńskim rycerzem Fot. kadr z serialu; AFP / East News + Dzik Pejnta

Zamienił pałeczki na miecz? No, może nie dosłownie, ale to pytanie nie mija się szczególnie z prawdą.

Perkusista Metalliki został odznaczony Rycerskim Krzyżem Zakonu Flagi Danii, który jest przyznawany od 1671 roku, a wprowadził go Chrystian V, król Danii i Norwegii panujący w latach 1670–1699. Niegdyś Krzyż mogli zdobyć wyłącznie szlachcice, ale zmieniło się to w 1808 roku za sprawą Fryderyka VI Oldenburga. Od tego czasu każdy z „prawdziwymi zasługami” dla Danii mógł zostać odznaczony.

Oto jak wygląda Krzyż Zakonu Flagi Danii:

a7a1dceb34693ba82914130bfea272d0 Fot. foto: pinterest.com

Lars Ulrich został odznaczony 26 maja 2017 roku, ale wiadomość dopiero teraz pojawiła się w mediach.

Bębniarz nigdy nie szczędził pochwał w stosunku do swojej ojczyzny, z którą czuje się silnie związany:

Duńczycy są osobami, które często nie zgadzają się z ogólnie przyjętymi opiniami, lubią im się przeciwstawiać. Jeżeli powie się nam, żeby skręcić w lewo, to skręcimy w prawo. Taką kontestatorską postawę mam też w sobie - wydaje mi się, że jest uwarunkowana moim pochodzeniem. Metallica zawsze czerpała przyjemność z bycia outsiderami, życia w swoim własnym świecie. Jesteśmy w opozycji do tego co myśli większość. Nigdy nie wpasowywaliśmy się w jakikolwiek nurt czy ruch.

Ulrich podkreślił także, że jako Duńczyk zawsze był niezależny, podobnie jak jego ojciec:

Choć jego głównym źródłem dochodu był tenis, to pisał też o jazzie do magazynów z Kopenhagi. Miles Davis i Ornette Coleman zawsze grali w naszym domu z głośników. Później było to The Doors i Jimi Hendrix.

Muzyk już wcześniej udowodnił, że jest prawdziwym rycerzem. Przecież wojował już z Napsterem i nie przerwanie od dekad walczy z zestawem perkusyjnym. Jego muzyczna krucjata wciąż trwa i została w końcu doceniona przez samą Danię.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.