21.12.2017 15:51

„Last Christmas” w neofolkowej wersji Death In Rome

Macie już dość świątecznego hitu Wham!, który w okresie świąt dobiega nawet z lodówki? W takim wydaniu na pewno go jeszcze nie słyszeliście.

„Last Christmas” w neofolkowej wersji Death In Rome
foto: kadr z wideo, Paint

Singiel brytyjskiej grupy Wham!, „Last Christmas” ukazał się 33 lat temu, choć wydaje nam się, że istniał zawsze. Słyszeliśmy go wszak tysiące razy – niepodzielnie przejmuje we władanie stacje radiowe w grudniu każdego roku, gdy zbliża się Boże Narodzenie.

Przebój George’a Michaela budzi sprzeczne emocje. Jedni go uwielbiają i nie wyobrażają sobie bez niego świąt. Inni uważają za najbardziej irytującą piosenkę bożonarodzeniową. Odtrutki na „christmasowy” lukier wielu poszukuje w radykalnie zmienionych wersjach tego utworu.

Słyszeliśmy już najróżniejsze covery „Last Christmas”, nawet metalcore’owe, jak to zrobił ostatnio August Burns Red. Teraz przyszedł czas na neofolk. Piosenkę wzięła na warsztat i przerobiła w swoim typowym stylu grupa Death In Rome, specjalizująca się w posępnych i dostojnych coverach słynnych utworów. Sprawdźcie, jak utwór Wham! zabrzmiał w mrocznej wersji, zilustrowanej scenami z czechosłowackiego filmu „Małgorzata, córka Łazarza” z 1967 roku:

Jeśli czarno-białe ujęcia w średniowiecznej scenerii nie pasują Wam do miłosnych wyznań George’a Michaela, zawsze możecie wrócić do oryginalnego teledysku, a potem sprawdzić w naszym quizie, jak dobrze go znacie.

Maciej Koprowicz
Tagi: George Michael Duperele