19.05.2016 09:39

„Lateralus” Toola w wykonaniu dzieciaków

Utalentowane brzdące kolejny raz wzięły na warsztat repertuar kapeli Maynarda Jamesa Keenana. Czy nie jest to zbyt wymagająca twórczość?

„Lateralus” Toola w wykonaniu dzieciaków
foto: kadr z wideo

Ach te dzieciaki, zawsze robią tyle hałasu! Dobrze jeśli ich energia jest skierowana w kierunku muzyki, wtedy wystukują rytm na wszystkim, co znajdą na swojej drodze i chętnie sięgają po dziecięce różowe instrumenty. Natomiast, gdy już stają się nieco starsze, zaczynają grać bardziej skomplikowane numery niż „Wlazł kotek na płotek”.

Wtedy biorą na warsztat kompozycje swoich ukochanych kapel, które często są też ulubionymi zespołami rodziców - w końcu niedaleko pada jabłko od jabłoni. Dobrze, jeśli starsi wspierają dzieciaków, dają im przykład i prezentują ciekawe płyty wybitnych twórców.

No cóż, patrząc na te urwisy można się tylko domyślać, czego słuchało się u nich w domu. Brzdące nie bały się wyzwania jakim jest wykonanie repertuaru Toola i postanowiły zabrać się za „Lateralus” wyżywając się na instrumentach i kubłach na śmieci.

Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie, żeby słodkie małe szkraby grały coś takiego?

Jak na razie smarkacze nagrały tylko fragment tej kompozycji, ale w planach mają również zarejestrowanie całego utworu. Dzieciaki należą do O’Keefe Music Fundation, która na swoim koncie ma również covery Slipknota czy Danziga.

Urwisy już wcześniej skusiły się na wykonanie numeru Toola i wówczas wybrały kawałek „Sober”. Jak widać nie boją się wyzwań i słusznie, bo muzykowanie wychodzi im znakomicie!

Fundacja wspierająca utalentowane maluchy planuje wydać winyl z coverami i właśnie rozpoczęła akcją crowdfundingową. Trzymamy kciuki, by szkraby spełniły marzenie i zaprezentowały swoją twórczość szerszej publiczności, bo rzeczywiście posiadają niesamowity talent.

Kto wie, może niebawem dołączą do jakiejś młodej kapeli, w końcu co rusz pojawiają się naprawdę świetne rockowe i metalowe dziecięce zespoły, które grają tak, że szczęka opada. Brzdące biorą na warsztat numery m.in. The White Stripes czy Rammstein i reprezentują poziom nie gorszy niż profesjonalni muzycy. Czapki z głów!

Jak oceniacie fragment „Lateralus” w dziecięcym wykonaniu?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Tool