"Leaving Neverland" zniknie z HBO? Jest oświadczenie stacji

Joanna Chojnacka
11.04.2019 11:57
"Leaving Neverland" zniknie z HBO? Jest oświadczenie stacji Fot. shutterstock.com

W sieci zaczęły krążyć plotki o tym, że kontrowersyjny film "Leaving Neverland" zostanie usunięty z HBO. Wiceprezes stacji wydał oświadczenie w sprawie pogłosek.

"Leaving Neverland" to jeden z najgłośniejszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Po tym jak bohaterowie produkcji zarzucili molestowanie seksualne Michaelowi Jacksonowi w sieci zawrzało. Firma Louis Vuitton usunęła linię ubrań inspirowaną artystą, radio BBC przestało emitować jego utwory, a z muzeum w Manchesterze zniknął pomnik muzyka. Jednak znalazły się też osoby, które bronią Króla Popu. "Leaving Neverland" skrytykowała siostrzenica Jacksona, a jego biograf zarzucił twórcom nieścisłości

Przeczytaj także

"Leaving Neverland" zniknie z HBO?

W związku z tak dużymi kontrowersjami narastającymi wokół filmu, pojawiły się plotki o usunięciu dokumentu z HBO. Portal hiphopdx.com, skontaktował się ze stacją i otrzymał oficjalne oświadczenie wiceprezesa do spraw komunikacji HBO, Quentina Schaffera w sprawie pogłosek. 

"Leaving Neverland" pozostanie na HBO do 16 kwietnia 2019 roku. Potem będzie dostępny na HBO NOW i HBO GO. Obecnie jest to drugi najczęściej oglądany film dokumentalny na HBO na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pierwszą część filmu obejrzało 7,5 miliona widzów.

Film "Leavin Neverland" zadebiutował na HBO 25 stycznia 2019 roku.

Sprawdź: >>Slash zareagował na oskarżenia o pedofilię wymierzone w Jacksona<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.