11.04.2019 11:57

"Leaving Neverland" zniknie z HBO? Jest oświadczenie stacji

W sieci zaczęły krążyć plotki o tym, że kontrowersyjny film "Leaving Neverland" zostanie usunięty z HBO. Wiceprezes stacji wydał oświadczenie w sprawie pogłosek.

Michael Jackson
foto: shutterstock.com

"Leaving Neverland" to jeden z najgłośniejszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Po tym jak bohaterowie produkcji zarzucili molestowanie seksualne Michaelowi Jacksonowi w sieci zawrzało. Firma Louis Vuitton usunęła linię ubrań inspirowaną artystą, radio BBC przestało emitować jego utwory, a z muzeum w Manchesterze zniknął pomnik muzyka. Jednak znalazły się też osoby, które bronią Króla Popu. "Leaving Neverland" skrytykowała siostrzenica Jacksona, a jego biograf zarzucił twórcom nieścisłości

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Fan, który zmienił nazwisko na Michael Jackson, chce wrócić do starego nazwiska po obejrzeniu "Leaving Neverland"

"Leaving Neverland" zniknie z HBO?

W związku z tak dużymi kontrowersjami narastającymi wokół filmu, pojawiły się plotki o usunięciu dokumentu z HBO. Portal hiphopdx.com, skontaktował się ze stacją i otrzymał oficjalne oświadczenie wiceprezesa do spraw komunikacji HBO, Quentina Schaffera w sprawie pogłosek. 

"

"Leaving Neverland" pozostanie na HBO do 16 kwietnia 2019 roku. Potem będzie dostępny na HBO NOW i HBO GO. Obecnie jest to drugi najczęściej oglądany film dokumentalny na HBO na przestrzeni ostatnich 10 lat. Pierwszą część filmu obejrzało 7,5 miliona widzów. "

Film "Leavin Neverland" zadebiutował na HBO 25 stycznia 2019 roku.

Sprawdź: >>Slash zareagował na oskarżenia o pedofilię wymierzone w Jacksona<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Michael Jackson