21.01.2019 12:55

Kibice Lechii Gdańsk pożegnali Pawła Adamowicza przy dźwiękach "Sound of Silence"

Potrzebę pożegnania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza poczuli także kibice Lechii. Przygotowali baner i odtworzyli "Sound of Silence" w wersji Disturbed.

Lechia Gdańsk
foto: kadr z wideo/PolishFans TV

Po tym jak mieszkańcy Gdańska pożegnali podczas marszu milczenia prezydenta Pawła Adamowicza przy dźwiękach "Sound of Silence", utwór z poruszającym tekstem pasującym do sytuacji, nabrał symbolicznego znaczenia. Wybrzmiał także w dniu pogrzebu polityka z Wieży Mariackiej w Krakowie oraz zostanie wykorzystany podczas Pucharu Świata w Zakopanem tuż przed skokiem Piotra Żyły, który zdecydował, że właśnie tej muzyki chce posłuchać przed wzbiciem się w powietrze. Utwór stał się ważny także dla kibiców Lechii Gdańsk.

<<Zobacz także: Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku>>

Lechia Gdańsk żegna Pawła Adamowicza. W tle "Sound of Silence"

17 stycznia 2019 roku kibice Lechii spotkali się i wspólnie pożegnali prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Przygotowali baner z podobizną polityka oraz napisem "Paweł Adamowicz nie zapomnimy, Lechia Tobie dziękuje". Kibice odpalili race, a w tle wybrzmiał utwór "Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed

Co ciekawe, w komentarzach pod filmem pojawiły się głosy pełne wsparcia od kibiców klubu Arka Gdynia, którzy raczej nie przyjaźnią się z Lechią. Padły zdania takie jak "Arka Gdynia ponad podziałami z kondolencjami dla Gdańska". W obliczu tragedii z Gdańszczanami zjednoczyli się także kibice Kolejorza, Legii czy Ruchu Chorzów.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News